Księżna Kate wyszła ze szpitala. Mimo to, Pałac Kensington wydał oświadczenie…

księżna

Pałac Kensington podzielił się ważnym oświadczeniem dotyczącym stanu zdrowia Kate Middleton, żony księcia Williama. Niemal dwa tygodnie temu media obiegła informacja o hospitalizacji księżnej z powodu planowanej operacji jamy brzusznej. Teraz, w poniedziałek, pałac poinformował, że Kate wróciła do domu, a jej rekonwalescencja przebiega pomyślnie.

Ostatnie dni były pełne niepokojących doniesień związanych z brytyjską rodziną królewską. Król Karol III został przyjęty do szpitala z powodu powiększonej prostaty, a prognozy co do długości jego pobytu w placówce okazały się być mniej optymistyczne. Tymczasem, także w szpitalu przez niemal dwa tygodnie przebywała Kate Middleton, synowa króla. Wczoraj Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie, potwierdzając, że operacja jamy brzusznej przeszła pomyślnie, a księżna opuściła szpital i wróciła do domu.

W komunikacie podkreślono, że Kate spędziła łącznie 13 dni w prywatnej londyńskiej placówce, a teraz kontynuuje proces rekonwalescencji w zaciszu swojego domu. Szczegóły dotyczące jej powrotu do pełnienia oficjalnych obowiązków zostaną określone po Wielkanocy. Informacje te zostały jednak zakwestionowane przez pewne brytyjskie brukowce, które podały nieco inne fakty.

Oficjalne oświadczenie Pałacu Kensington podkreślało, że stan zdrowia księżnej ulega poprawie, a opiekujący się nią personel medyczny z London Clinic odegrał kluczową rolę w jej rekonwalescencji. Książę i księżna wyrazili również wdzięczność wobec pielęgniarek za profesjonalną opiekę.

Kate Middleton opuściła szpital, a jej powrót do domu to z pewnością ulga dla rodziny królewskiej i wszystkich obserwatorów. Wielu życzy księżnej szybkiego powrotu do pełni zdrowia i cieszenia się spokojem w rodzinnym otoczeniu. Pałac Kensington będzie na bieżąco informował o dalszym procesie rekonwalescencji księżnej, a społeczeństwo z pewnością będzie śledzić te wydarzenia z zainteresowaniem.

Źródło: media

Choroby w rodzinie królewskiej. Księżna Kate jest w szpitalu, poważnie chorzy są też Sarah Ferguson i król Karol III

Komentarze