KTO pojawił się na uroczystej premierze filmu o ZENKU MARTYNIUKU?!

Dziś wielki dzień – premiera filmu „Zenek”! Historia króla disco polo może okazać się bestsellerem sezonu. Martyniuk  zapowiada, że ma powstać kolejna odsłona.

Nieliczni mieli okazję zobaczyć film Jana Hryniaka już dzisiaj na premierowym pokazie w Warszawie. Dwa dni później „Zenek” zostanie pokazany w Białymstoku.

Zenek to oparta na biografii Zenona Martyniuka historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie: śpiewa i bawi ludzi. Film ukazuje drogę Zenona do wielkiego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom. Król disco polo jest tylko jeden! –  możemy przeczytać w materiałach prasowych filmu.

W planach jest nakręcenie drugiej części filmu. Film kończy się na wydarzeniach z roku 2004, a część moich największych przebojów powstała później. Usłyszymy je najpewniej w drugiej części filmu, która może powstanie, bo jest taki zamiar – mówił Martyniuk w jednym z wywiadów.

W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się aż dwóch aktorów – Jakub Zając zagrał piosenkarza z początków kariery, a Krzysztof Czeczot – dojrzałego, osiągającego sukcesy na scenie disco polo. W pozostałych rolach wystąpili: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski czy Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80 –  Limahl oraz John McInerney.

 

 

Komentarze