Lady Gaga wyznała prawdę o swoim stanie zdrowia. Teraz ostrzega innych przed…

Lady Gaga to jedna z najbardziej charakterystycznych artystek. Pojawiła się niczym grom z jasnego nieba i w ekspresowym tempie podbiła listy przebojów.

Sławę zdobyła poprzez swój nietuzinkowy styl, mocny przekaz oraz kontrowersyjne teledyski i wypowiedzi. Jednak przez ostatnie lata jej działalności mnóstwo ludzi nie zdawało sobie sprawy, co kryje się pod maską charyzmatycznej artystki. Otóż okazało się, że Lady Gaga cały czas cierpiała – wykańczała ją straszna choroba. Choć gwiazda często wspominała o problemach zdrowotnych, to mnóstwo ludzi przeżyło szok, gdy dowiedziało się, z czym wiązała się jej przypadłość. Dziś gwiazda nie ukrywa tego przed światem, a nawet zdradza swoje metody na pokonanie słabości. o konkretnie dolegało piosenkarce?

Lady Gaga miała okazję udzielić wywiadu, który prowadziła sama Oprah Winfrey. Rozmowa ukazała się na łamach magazynu Elle. Gwiazda wyznała wówczas, że w przeszłości zdarzały jej się przypadki samookaleczenia.

„Właściwie nie otworzyłam się zbytnio na temat problemów psychicznych, ale myślę, że to ważna rzecz, aby ludzie wiedzieli i słyszeli: cięłam się nożem przez długi czas.” – powiedziała Lady Gaga. 

Jak zatem udało jej się pokonać tę słabość? Nie było to łatwe. Piosenkarka wspomina swoją walkę:

„Jedynym sposobem, w jaki mogłam przestać się ciąć i samookaleczać, było uświadomienie sobie, że zamiast  pokazywać ludziom, że mnie ranią, powinnam mówić im wprost i prosić o pomoc.”

Wiadomo już, że gwiazda cierpi na zespół stresu pourazowego. Jako młoda dziewczyna wielokrotnie była ofiarą gwałtu. Podczas wspomnianego wywiadu zaznaczyła, że nie chce zwracać na siebie uwagi, lecz tylko ostrzegać innych przed tym, co sama przeszła. Chciałaby również móc pomóc komuś, kto przeżywa to, co ona. Lady Gaga zdradziła swój niezawodny sposób:

„Jeśli włożysz ręce do miski z lodowatą wodą, twój system nerwowy doznaje szoku i wracasz do rzeczywistości.”

 

Komentarze