Ławrow GROZI ODWETEM KRAJOM ZACHODU! POLSKA też na celowniku Rosji!

Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej zapowiedział odwet na państwach zachodnich za nałożone sankcje na Rosję. Czy Polska może się obawiać?

Groźby wobec Polski

Władimir Putin jest wściekły na Zachód za sankcje gospodarcze, które zostały nałożone na jego kraj. Prezydent Rosji zażądał, żeby za rosyjski gaz płacić Rosji w rublach. W rosyjskiej telewizji grożono też Polsce uderzeniem nuklearnym. Teraz głos zabrał Siergiej Ławrow, który jest ministrem spraw zagranicznych Rosji. Podczas specjalnego zjazdu partii „Jedna Rosja”, która stoi za Putinem, ujawnił, że trwa właśnie przygotowywanie listy państw zachodnich wobec, którym zastosowany zostanie odwet. Wszystko przez sankcje, które Zachód nałożył na Rosję.

Odwet Rosji

Siergiej Ławrow ujawnił, że jest przygotowywana list „nieprzyjaznych krajów”, których obywatele nie będą mogli wjechać do Rosji. Na tej liście mają znaleźć się wszystkie kraje Unii Europejskiej oraz Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Japonia i Korea Południowa. Gdy kilka dni temu pojawiła się informacja, że Putin żąda, by za gaz płacić Rosji w rublach to państwa grupy G7 uznały, że jest to złamanie dotychczasowych umów. Rosyjscy propagandziści pozwalają sobie na coraz więcej. Siergiej Michajew zapowiedział w prokremlowskich mediach, że nastąpi uderzenie nuklearne na Polskę. Rosyjski politolog mówił:

Musimy powiedzieć Europie prostą rzecz. Dostaniecie atak nuklearny na terenie Europy, jeśli stworzycie misję pokojową NATO, jeśli pozwolicie jej na interwencję. Więc odważni Polscy, z waszej Warszawy nie zostanie nic po dwóch sekundach. Odważni Niemcy, odważni Estończycy i przedstawiciele krajów bałtyckich…Swoją drogą są problemy na granicy z Kaliningradem. Może, by tam stworzyć korytarz humanitarny. Dlaczego nie?

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook

Komentarze