Lech Wałęsa nie zagłosuje na Koalicję Obywatelską! Były prezydent poparł…

Były prezydent Lech Wałęsa zamieścił we wtorek oświadczenie na swoim profilu na Facebooku. Czytamy w nim, że nie zagłosuje w najbliższych wyborach na Koalicję Obywatelską.

Lech Wałęsa dopiero co przemawiał na konwencji Koalicji Obywatelskiej, by dziś stanowczo zmienić zdanie na temat swoich wyborczych preferencji. W oświadczeniu w mediach społecznościowych były prezydent zapowiedział, że nie zagłosuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych na Grzegorza Schetynę i spółkę. Wałęsa poparł… Polskie Stronnictwo Ludowe. W szczególności chodzi o lidera tej formacji, Władysława Kosiniaka-Kamysza.

– Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka – Kamysza! Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z „ Jego zorganizowania ” nie mieli miejsca w parlamencie – czytamy we wpisie prezydenta zamieszczonym na Facebooku.

Skąd nagła zmiana stanowiska Lecha Wałęsy? Być może ma to związek z nieprzychylnymi komentarzy na jego temat ze strony polityków Koalicji Obywatelskiej. Chodzi o słowa Wałęsy na temat śp. Kornela Morawieckiego, które skrytykowali nawet działacze Koalicji. Reasumując. Główna siła opozycyjna traci ważny głos poparcia. Zyskuje, przynajmniej teoretycznie, Polskie Stronnictwo Ludowe. W praktyce może być nieco inaczej. Ze względu na częściowo połączone elektoraty PSL i Kukiz’15, poparcie ze strony Wałęsy może zostać odebrane przez wyborców tych opcji na wiele różnych sposobów.

Komentarze