Lech Wałęsa POKONAŁ KORONAWIRUSA! Jak się czuje były prezydent?!

Lech Wałęsa zakaził się koronawirusem. Były prezydent ma za sobą ciężkie dwa tygodnie. Wałęsa był zszokowany, że mimo przyjęcia trzech dawek szczepionki, dopadł go wirus. Jak teraz się czuje były prezydent?

Zakażony prezydent

Już 21 stycznia Lech Wałęsa za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych poinformował, że zakaził się koronawirusem. Były prezydent bardzo źle się czuł. Zamieścił dramatyczny post na Facebook’u:

Nie mogę uwierzyć!!! 1. 3 razy zaszczepiony 2. pobrane 3 wymazy. Jestem zainfekowany.

Lech Wałęsa bardzo źle znosił zakażenie koronawirusem. Skarżył się na silny ból głowy, przenikliwe uczucie zimna i paskudny ból w kościach. Z pomocą przyszła żona-Danuta Wałęsa. Opiekowała się mężem i dbała, by mu niczego nie brakowało. Były prezydent ma za sobą kolejny test, który wyszedł negatywnie. Oznacza to, że były prezydent jest już zdrowy. Wałęsie udało się  pokonać koronawirusa. Jak podaje Super Express, Lech Wałęsa przechodzi właśnie badania, które mają sprawdzić, jaki jest stan zdrowia byłego prezydenta po zakażeniu.

Pełen energii

Lecha Wałęsa rozsadza energia. Dlatego byłemu prezydentowi z trudem przychodziło leżenie w łóżku i zwalczanie choroby. Bezczynność bardzo mu dokuczała i utrudniała życie. Jarosław Wałęsa, tak mówił o ojcu dziennikarzom Super Expressu:

Mój ojciec to człowiek czynu, musi być w akcji, spotykać się, jeździć, jak wróci, to na pewno będzie zdrowiał.

Syn Lecha Wałęsy zapewnił, że ojciec nie może już usiedzieć w domu. Jarosław Wałęsa powiedział:

Rwie się do pracy.

„Tak” dla szczepień

Jarosław Wałęsa wyraził też nadzieję, że ludzie będą się coraz chętniej szczepić. Według polityka tylko to jest w stanie pomóc nam uporać się z pandemią. Według syna Lecha Wałęsy szczepionki są jednym z największych osiągnięć ludzkości. Jarosław Wałęsa powiedział:

Negowanie szczepionek jest dla mnie niepojęte.

Również Lech Wałęsa jest gorącym zwolennikiem szczepień. Po tym jak został zakażony koronawirusem, były prezydent stwierdził, że jest „zwolennikiem szczepienia prawie przymusowego”. Wyjaśnił, że jego zdaniem jako laika „szczepienia uzależniają na dalsze przyjmowanie jako narkotyki”. Jednocześnie Lech Wałęsa powiedział, że szczepienia przyczyniają się do łagodniejszego przebiegu choroby. Nie wykluczają tez możliwości zainfekowania, czego on sam jest dowodem. Przyjąć przecież trzy dawki szczepionki przeciw covid-19 i zachorował. Według byłego prezydent akurat to jest do poprawy w szczepionkach. Ludzie je przyjmują i niestety nie są w stanie uchronić się przed chorobą.

Szczyt przed nami

Niestety przed nami wciąż szczyt zachorować „piątej fali”. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że kolejne 56 051 osób zostało zakażonych koronawirusem. Zmarło 318 osób. Zaszczepiło się kolejnych 86 568 osób. Jednak to wciąż niepokojąco mało. Najwięcej zakażeń odnotowano na Śląsku i na Mazowszu. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że covid-19 powoli zaczyna się przeradzać w normalną grypę. Wirusolog profesor Krzysztof Pyrć odpowiedział prezydentowi:

Covid-19 nie może się przekształcić w grypę, bo z grypą nie ma zupełnie nic wspólnego. To jest zupełnie inny wirus i zupełnie inna choroba.

Według wirusologa nie można tez ogłaszać jeszcze zwycięstwa nad covid-19. Wariant Omikron wciąż prowadzi do hospitalizacji i warto o tym pamiętać.

Źródło: Super Express, Wprost

Zdjęcie: Facebook/ Lech Wałęsa

Komentarze