Lewandowski BRUTALNIE faulowany! Są oficjalne informacje nt. stanu jego zdrowia!

Macedończyk Ilja Nestorovski zaatakował naszego piłkarza, brutalnie dociskając jego nogę do ziemi. Został za to ukarany przez sędziego żółtą kartką. Jak z „kolizji” wyszedł Robert Lewandowski? (czytaj dalej!)

 

Było o krok od tragedii. W 34 minucie meczu Polska – Macedonia Północna napastnik włoskiego Plermo bardzo brutalnie napadł na Roberta Lewandowskiego. Ilja Nestorowski, walcząc o piłkę, całym ciężarem ciała oparł się o kostkę naszego piłkarza. Twarz kapitana Biało-Czerwonych wykrzywiła się w grymasie bólu. Niewiele brakowało, a atak Macedończyka mógł zakończyć się poważnym złamaniem nogi w stanie skokowym dla Lewandowskiego. Jeżeli taki uraz miałby miejsce, to napastnik Bayernu Monachium bardzo długo dochodziłby do zdrowia i pierwotnej sprawności. 

 

Całe szczęście Lewandowski nie ucierpiał i mógł normalnie kontynuować grę. Wydaje się, że Ilja Nestorowski za takie nieczyste zagranie powinien zostać ukarany przez sędziego czymś więcej, niż tylko żółtą kartką. Włoski sędzia Mateu Lahoza wykazał się tutaj jednak dużą wyrozumiałością wobec napastnika włoskiego Palermo. 

 

Macedończycy od początku meczu grali agresywnie i ostro. Do 35 minuty mieli już 3 żółte kartki.  W pierwszej połowie meczu Macedończycy nieźle wyżywali się na Lewandowskim. Mimo to i tak nasza drużyna poradziła sobie świetnie. Obyło się bez trwałych urazów, a spotkanie zakończyliśmy zwycięstwem. 

 

Lewandowski zagrał po raz 110 w reprezentacji Polski. Po meczu mówił, że jest zadowolony ze spotkania z Macedonią Pólnocną. „Jeśli będziemy skupiać się na małych detalach (…) będzie nam się łatwiej grało i w defensywie i w ofensywie” – mówił po meczu Polsatowi. 

 

W Eliminacjach Euro 2020 czekają nas jeszcze 2 mecze. 16 listopada Polacy zagrają z Izraelem w Jerozolimie, a 19 listopada ze Słowenią w Warszawie. 

 

Foto: Facebook

Komentarze