Lewandowski odejdzie z reprezentacji? „Jestem świadomy, że drużyna zawiodła”

Po porażce reprezentacji Polski z Albanią (0:2), Robert Lewandowski stanął przed pytaniami dotyczącymi przyszłości swojej kariery w kadrze narodowej. Kapitan drużyny narodowej przyznał, że czas na podjęcie decyzji zbliża się nieuchronnie, a atmosfera po meczu była bardzo trudna. Odpowiadając na pytania dziennikarzy, „Lewy” wyraził swoją ambicję i oddanie reprezentacji, jednocześnie ujawniając, co prezes Cezary Kulesza powiedział w szatni po spotkaniu.

Mecz z Albanią przyniósł Polsce porażkę 0:2 i znacząco ograniczył jej szanse na bezpośredni awans do Euro 2024. Robert Lewandowski wcześniej zaznaczył, że jego decyzja w sprawie dalszej kariery reprezentacyjnej zostanie podjęta przed przyszłorocznym turniejem. Teraz, po kolejnej nieudanej próbie, czas ten zbliża się nieuchronnie.

W rozmowie z dziennikarzami po meczu, Lewandowski wyraził swoje zdanie na temat spotkania z Albanią. Zaznaczył, że choć reprezentacja walczyła, to nie mogła przedostać się pod bramkę rywala. Przyznał, że walka była obecna, ale trudno było zdobywać bramki. Podkreślił, że sytuacja w eliminacjach od samego początku była trudna.

Kapitan drużyny narodowej odpowiedział także na pytanie dotyczące charakteru i osobowości reprezentacji Polski na boisku. Jego odpowiedź była pełna zrozumienia dla trudności, jakie zespół napotykał. Podkreślił, że reprezentacja Polski musi teraz zastanowić się, jak wyjść z obecnej sytuacji i jak dokonać postępu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Główną kwestią, nad którą zastanawiano się po meczu, była przyszłość Roberta Lewandowskiego w kadrze narodowej. Kapitan Biało-Czerwonych rozpoczął swoją odpowiedź, mówiąc, że eliminacje wciąż trwają i że nadal ma ambicję, by grać dla kraju. Zaznaczył, że daje z siebie wszystko, choć nie zawsze osiąga oczekiwane wyniki. Wyznał, że jest świadom, iż drużyna zawiodła, ale podkreślił, że będzie walczył do końca.

Odpowiadając na pytanie, czy męczy się w reprezentacji, Lewandowski stwierdził, że jego osobiste odczucia nie są ważne. Podkreślił, że gra dla kraju od 15 lat i zawsze stara się dawać z siebie wszystko. Pomimo słabszych momentów, które są normalne w piłce nożnej, ma swoje ambicje i będzie walczył do końca.

Napastnik Bayernu Monachium ujawnił także, co prezes Cezary Kulesza powiedział drużynie w szatni po meczu. Kulesza przekazał, że eliminacje wciąż trwają i że trzeba walczyć do końca. Pomimo trudnej sytuacji, reprezentacja będzie nadal starała się osiągnąć sukcesy.

Decyzja Roberta Lewandowskiego w sprawie dalszej kariery reprezentacyjnej wciąż pozostaje otwarta, ale jego oddanie i zaangażowanie w drużynę narodową są nadal widoczne. Sytuacja w kadrze Polski jest trudna, ale ambicje zawodnika pozostają niezmienne.

Zobacz także: Holecka udaje, że nic nie wie ws. Adamczyka. Zaleciła kontakt z…

Komentarze