MAKABRA na Bożonarodzeniowym jarmarku! ZAMACH w stolicy?!

jarmarku

W Berlinie ewakuowano jarmark bożonarodzeniowy. A wszystko to z uwagi na dwóch podejrzanych Syryjczyków. Mało brakowało a doszłoby do prawdziwej tragedii…

Podejrzane typy

W Berlinie, jak w większości stolic świata, odbywał się ostatnio jarmark bożonarodzeniowy. Niestety, spokój imprezy zakłóciło dwóch Syryjczyków, którzy zostali zatrzymani przez policję. Jak donoszą niemieckie media, mężczyźni mają na koncie wykroczenia związane z materiałami wybuchowymi. To dlatego doszło do ewakuacji uczestników imprezy.

jarmarku
Pixabay

Natychmiastowa ewakuacja

Policja otrzymała informację, że na terenie jarmarku przy Breitscheidplatz znajduje się „podejrzany obiekt”. Zatrzymano dwóch Syryjczyków – jeden pochodzi z Nadrenii Północnej-Westfalii, a drugi poszukiwany jest w Stanach Zjednoczonych. Błyskawicznie podjęto decyzję o ewakuacji uczestników. Przypomnijmy, że w 2016 roku w wyniku zamachu terrorystycznego na tym samym jarmarku zginęło 12 osób

„Wszyscy odwiedzający opuścili jarmark bożonarodzeniowy spokojnie i w sposób zorganizowany. Dziękuję. Nasi koledzy rozpoczynają teraz przeszukiwanie na #Breitscheidplatz i w Kościele Pamięci” – poinformowała berlińska policja.

Mimo iż mieszkańcy Berlina przeżyli prawdziwe chwile grozy, sytuacja powoli wraca do normy i mogą w spokoju cieszyć się nadchodzącymi świętami. A wszystko to dzięki sprawnej akcji policji!

Źródło: Wp.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze