MALEŃCZUK w piosence do PUTINA: „Ni ch***!” Przekaz WCIĄŻ AKTUALNY?!

Maciej Maleńczuk osiem lat temu nagrał piosenkę zatytułowaną „Vladimir”. Z pogardą zwracał się do przywódcy Rosji. Piosenka Maleńczuka znów zyskuje na popularności, podobnie jak jej przekaz.

Mocne słowa

Maciej Maleńczuk utwór „Vladimir” nagrał w 2014 roku. Piosenka utrzymana jest w rytmach dance i elektro. Tekst jest bardzo prosty i dobitny. Nie pada w nim nazwisko Putin, tylko powtarzane imię „Vladimir”. Maleńczuk osiem lat temu tak mówił o tej piosence i okolicznościach jej powstania:

Od dwóch miesięcy prześladuje mnie refren „Vladimir Vladimir”. Chcą pozbyć się natręta stworzyłem owo dzieło. W obecnej sytuacji pragnę podzielić się nim z całym narodem, aby wzmóc Jego Ducha i Siłę Bojową. Jednocześnie chcą osłabić morale wroga, utwór jest po rosyjsku, a raczej po „rusku”, co zwiększa siłę rażenia!

Artysta dalej tłumaczył genezę powstania piosenki o prezydencie Rosji:

Każdy walczy jak potrafi, ja walczę pieśnią i słowem, wznoszę więc okrzyk „Ni ch***! Powinni zrozumieć. Nic lepiej nie odzwierciedla w tym momencie mojej postawy, zaś „Ni ch***! powinno być dziś na ustach wszystkich.

Po aneksji Krymy

Utwór „Vladimir” był szybką reakcją Macieja Maleńczuka na aneksję Krymy przez Rosję. Maleńczuk tłumaczył, że chciał opublikować piosenkę jeszcze przed igrzyskami w Soczi, ale Putin go uprzedził. Maleńczuk powiedział:

Nie zdążyłem, ale Vladimir sam się postarał o promocję tego kawałka. Nie znoszę uzbrojonego chamstwa, panoszącego się po ulicach.

Artysta zaznaczył, że samych Rosjan darzy sympatią. Powiedział:

Lubię Rosjan, lubię Ukraińców, lubię naszych braci Słowian. To są fajni ludzie, którzy cierpią z powodu anachronicznego systemu.

Piosenka Macieja Maleńczuka znów zyskuje na popularności w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę. Internaucie są zdania, że utwór jest teraz jeszcze bardziej aktualny niż osiem lat temu. Pisali w komentarzach:

Ten utwór powinien być teraz nr 1 na YT na świecie. Oglądamy ile się da, żeby nabić wyświetleń.

Tekst aktualny jak nigdy wcześniej

Utwór bardziej aktualny niż zaraz po debiucie.

Video, Zdjęcie: YouTube/ Maciej Maleńczuk

Źródło: dziennik zachodni, eska

Komentarze