Mandoria Miasto Przygód – pod Łodzią powstaje gigantyczny park rozrywki!

W miejscowości Rzgów koło Łodzi powstaje nowoczesny park rozrywki. Czy przebije Energylandię?

Mandoria Miasto Przygód – taką nazwę nosi inwestycja realizowana w Rzgowie koło Łodzi. Atrakcja powstaje przy głównym węźle komunikacyjnym (skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S8), na 50 hektarowej działce, a koszt budowy sięga 100 milionów złotych.

Mandoria swoim stylem nawiązywać będzie do epoki renesansu. Będą klimatyczne kamienice i portowe doki. Do tego tematyczne roller-coastery oraz karuzele. Zaaranżowane zostaną również statek, latarnia morska, labirynt, strzelnica i wiele innych atrakcji.

– Goście przekraczający bramy Mandorii odbędą podróż w czasie i trafią do świata, w którym minęły zaledwie trzy dekady od odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba – mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” menager parku Joanna Jędrzejczyk.

Inwestycję realizuje Ptak S.A. należąca do Antoniego Ptaka, jednego z najbogatszych Polaków. Najbardziej znanym przedsięwzięciem biznesmena jest Centrum Handlowe Ptak znajdujące się w Rzgowie. To właśnie na zlokalizowanej tuż obok działce powstaje Mandoria Park Rozrywki.

Mandoria Miasto Przygód to pierwsza tego typu inwestycja w regionie. W skali kraju inicjatorzy projektu mają jednak z kim konkurować. W Zatorze w województwie małopolskim już od ponad pięciu lat działa Energylandia. Ten rodzinny park rozrywki cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok przyjmuje coraz więcej gości. Tylko w 2018 roku liczba klientów wyniosła około 1,4 miliona.

Mandoria Miasto Przygód w Rzgowie ma zostać oddane do użytku latem 2020 roku.

 

Komentarze