Marian Banaś nietykalny?! Wiemy dlaczego

nietykalny, banasia

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie zawiesiła prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Marianowi Banasiowi dostępu do informacji niejawnych oraz nie wszczęła wobec niego żadnego możliwego w tym czasie postępowania kontrolnego. Nie zostanie on również zawieszony. Wygląda zatem na to, że jest on nietykalny! Wielu funkcjonariuszy tej służby, łącznie z jej szefem Piotrem Pogonowskim bardzo wiele Banasiowi zawdzięcza…

Wiceminister finansów w latach 2015-2015 Izabella Leszczyna  napisała na swoim koncie Twitter, że zanim Pogonowski zaczął być szefem ABW, pomagał tzw. mafiom VATOWSKIM. Co więcej, jako szef  Agencji ”nie zauważył”, że Banaś nie płaci należnych podatków i ma związki z niebezpiecznymi gangsterami. Przypomina także epizod z lat 2011-2012, kiedy to obecny szef ABW Piotr Pogonowski pomagał spółce w zmaganiach z kontrolą skarbową. Czy Marcin Banaś jest nietykalny?

Historia dotyczy przygotowywanych przez Pogonowskiego tzw. opinii prawnych. Klientem tej transakcji miała być firma zajmująca się złomem. Miały one pomóc tej spółce w zmaganiach z kontrolą skarbową.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wyjaśnia całą sytuację w ten sposób, że: „Sporządzanie opinii prawnych jest jedną z podstawowych form wykonywania zawodu radcy prawnego (…) Profesor dr. hab. (Piotr Pogonowski) prowadził do listopada 2015 roku kancelarię radcy prawnego i dla swoich klientów sporządzał opinie prawne, reprezentował ich przed sądami i organami administracji”.

Marian Banaś jest nietykalny nie tylko dlatego, że doskonale zna tajemnice finansowej kuchni Prawa i Sprawiedliwości. Co ważniejsze od lat był on związany ze służbami specjalnymi.

Warto przypomnieć, że Banaś począwszy listopada 2005 do stycznia 2008 był podsekretarzem stanu, a potem sekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Jednocześnie był również szefem Służby Celnej a także szefem Krajowej Administracji Skarbowej.

Czytaj więcej na INNAPOLITYKA.pl

źródło: innapolityka.pl fot. youtube.com

 

Komentarze