Marzysz o szczupłej sylwetce? Zapamiętaj te proste zasady! 

Wielu z nas sądzi, że głodówka czy restrykcyjna dieta to jedyna metoda na zrzucenie nadmiaru kilogramów. To nieprawda. W trakcie walki o szczupłą sylwetkę musimy pamiętać o aktywności fizycznej, 5-6 niewielkich, a przy tym lekkostrawnych posiłkach, które nasycą nasze ciało. Oprócz tego warto wziąć sobie do serca pewne ważne zasady, które mogą okazać się pomocne. Znajdziecie je poniżej!

1. Dodawaj ostre przyprawy do ulubionych portaw.

Do ulubionych dań obiadowych czy kolacji staraj się dodawać nieco ostrych sosów i przypraw. Po pierwsze, pozytywnie wpłyną na odczucia twoich kubków smakowych, wprowadzą nieco finezji do twojej codziennej kuchni. Po drugie, podkręcają nieco temperaturę ciała i metabolizm, dzięki czemu szybciej chudniesz. Oprócz tego, specjaliści z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health udowodnili, że ostry smak przypraw pozwala wysłać do mózgu mocniejszy sygnał o sytości.

2. Jedz powoli, rozkoszuj się jedzeniem.

Czy wiecie, że tempo jedzenia również wpływa na wygląd naszej sylwetki i naszą wagę? Od kilkunastu lat dietetycy przekonują, że szybkie tempo jedzenia oznacza większą ilość spożytego posiłku. Staraj się skupić na jedzeniu, jeść wolniej i kończyć posiłek zawsze wtedy, gdy czujesz pierwsze sygnały dotyczące sytości.

Komentarze