Masz dziecko w żłobku? Dostaniesz EKSTRA 400 ZŁ! Przeczytaj co zrobić, aby je dostać.

500+

To już kolejny pomysł Prawa i Sprawiedliwości na zwiększenie dzietności w Polsce. Łącznie będzie można otrzymać 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dziecko od 12 do 36 miesiąca życia.

 

Nowe benefity to pokłosie ustawy o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym. Pieniądze mają być wypłacane od stycznia 2022 roku. Aby otrzymać dodatek należy złożyć odpowiedni wniosek jako osoba uprawniona (rodzic, opiekun prawny lub osoba, której sąd powierzył sprawowanie opieki nad dzieckiem).

 

Dofinansowanie będzie wynosić 400 zł miesięcznie na dziecko uczęszczające do żłobka, klubu dziecięcego lub przybywające pod opieką dziennego opiekuna. Będzie można także wybrać, czy świadczenie ma być przelewane w wysokości 500 zł przez 24 miesiące, czy w wysokości 1000 zł przez 12 miesięcy.

 

Rząd wspiera polskie rodziny w wychowaniu dzieci. Dlatego, w ramach Polskiego Ładu, powstał program Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. To dodatkowe 12 tysięcy złotych, które rodzice będą mogli wydać wedle własnego uznania. To również kolejny krok na drodze do poprawy życia Polaków i dobra inwestycja w polską rodzinę” – napisał premier na Facebooku.

 

Prawo do świadczenia mają mieć także rodzice samotni i żyjący w związku nieformalnym.

 

 

Źródło: Money.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze