Masz już dość nagłego budzenia się w nocy? Sprawdź, jak tego uniknąć!

Ciągły i głęboki sen to chyba najlepsze uwieńczenie pracowitego dnia. Niestety nie wszyscy mogą tego doświadczyć. Coraz więcej osób skarży się na to, że coś wyrywa je ze snu, czasami kilka razy pod rząd. W ten sposób szybko stajemy się nerwowi i przemęczeni. A jakość naszego snu nieustannie się pogarsza. Jednak nie ma sytuacji bez wyjścia, zatem już teraz dowiedz się, co zakłóca Twój sen. Jeśli uda Ci się unikać popełniania tych błędów, to istnieje szansa, że zaczniesz się wysypiać jak nigdy wcześniej. W pierwszej kolejności przyjrzyj się swojej diecie, szczególną uwagę zwróć na swój ostatni posiłek przed snem. Często zdarza się, że zawartość naszego talerza decyduje o tym, jaka noc nas czeka.

Zbyt lekka kolacja spowoduje, że uczucie głodu będzie nas męczyć przez całą noc. Twój organizm nie pozwoli Ci spocząć, dopóki nie dostarczysz mu energii. Lecz obfite danie zjedzone na krótko przed położeniem się do łóżka również nie jest trafionym pomysłem. 

Jakość snu zaburza również stres. Wynika to z nadmiernego wydzielania kortyzolu, który sprawia, że nie możemy zasnąć. A najbardziej stresujących momentach życia warto wspierać się herbatkami uspokajającymi. 

Jednym z najważniejszych powodów przerywanego snu może być zaburzony poziom melatoniny, czyli tzw. hormonu snu. Można go wyrównać poprzez uregulowanie swojego rytmu dobowego lub zmianę diety. Jeśli nie przyniesie to pożądanych skutków, to warto pomyśleć o suplementach. 

Przed snem postaraj się wyciszyć, wyłączyć telewizor, odłożyć telefon. Wygospodaruj kilka minut na relaks, który wprowadzi Cię powoli w błogi nastrój i umożliwi spokojne zaśnięcie. 

 

Komentarze