Masz problemy z zaśnięciem? Oto 3 sprawdzone rady na dobry sen!

sen

Nie wszyscy mają to szczęście i szybko zasypiają, ciesząc się długim, spokojnym snem. Niektórzy strasznie męczą się w nocy, przekręcając się z boku na bok.

Te trzy, proste rady mogą być cenne dla tych, których dręczą bezsenne noce.

1. Oczyść się przed snem – fizycznie i psychicznie

Rada dla pań – nie należy iść spać w pełnym makijażu. Oczyść twarz, nałóż na skórę nawilżający balsam i pozwól jej oddychać i odpoczywać. Trzydzieści minut przed snem nie rób nic, co wymagałoby dużej aktywności (mycie naczyń odłóż na drugi dzień). Aktywność zwiększa temperaturę ciała, przez co czujemy się bardziej pobudzeni.

Nie należy oglądać telewizji – jasne światło przekazuje mózgowi informację, że to jeszcze nie pora, by zasypiać. Odpręż się czytając lekką lekturę.

2. Nie śpij ze zwierzętami

Pupil może poruszać się w nocy i po prostu cię budzić. Ponadto, sierść zwierząt może spowodować reakcje alergiczne (takie jak kichanie i zatkanie nosa), które powodują problemy z oddychaniem i sprawiają, że sen jest niespokojny i przerywany.

3. Obniż temperaturę w pomieszczeniu

Większość kobiet (zwłaszcza, jeśli są one w okresie menopauzy) powinna spać w ciemnym i chłodnym pomieszczeniu. Przed snem należy zasunąć rolety i ustawić termostat 3 do 5 stopni chłodniej. W pokoju powinno być nieznacznie chłodniej niż na zewnątrz w ciągu dnia.

Czytaj też: Masz problemy ze snem? Ta „domowa” metoda może ci pomóc!

Źródło: Womansday.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze