Matka ucznia ostro o „tęczowym piątku”! To deprawuje dzieci?!

Dziś w wielu polskich szkołach odbywa się Tęczowy Piątek. Ta inicjatywa ma zachęcić dzieci do większej tolerancji i otwartości, a także szacunku w kierunku młodzieży LGBT. Wielu pedagogów uważa, że to wspaniały pomysł i odpowiednia inicjatywa edukacyjna.

Z tym zdaniem nie zgadza się jednak część rodziców. Wśród nich jest Pani Iwona, mama ucznia. Internautka postrzega pomysł bardzo negatywnie, twierdząc, że zachęcamy w ten sposób dzieci do większej otwartości seksualnej, która nie prowadzi do niczego dobrego.

Jestem zniesmaczona i oburzona, że w ogóle ktoś wpadł na taki pomysł. Osoba, która to wymyśliła, powinna się wstydzić! Dlaczego ktoś pomyślał, że to faktycznie jest idea warta promocji?! Przecież to jest jawne przyzwolenie na rozwiązłość. Chcemy być wszyscy tacy przyjaźni i tacy otwarci? Może wprowadźmy po raz drugi akcję z hipisami? Love and Peace?! Ludzie! Tak nie można robić. Przeszkadza Wam religia, ale nie razi w oczy coś takiego? Mi jest wstyd za to, naprawdę… Jeśli na przestrzeni całej edukacji mojego dziecka to się będzie powtarzać, za każdym razem będę wypisywać mu zwolnienie. Nie mam ochoty, żeby w tym uczestniczył! –napisała pani Iwona, użytkowniczka sieci. 

Okazuje się, że młodzi geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe doświadczają niejednokrotnie przemocy motywowanej homofobią i transfobią. Najczęściej do tej przemocy dochodzi właśnie w szkole. Tak jest w przypadku 26 procent młodzieży LGBT. Bez względu na poglądy nikt z nas nie powinien być szykanowany czy wyśmiewany. Agresji mówimy stanowcze NIE!

A czy waszym zdaniem Tęczowy Piątek to dobry pomysł? Koniecznie napiszcie w komentarzu. 

Źródło: Popularne, zdjęcie: Pixabay,

Zobacz też: DUŻA ANIA z „WARSAW SHORE” doczekała się dziecka! „Każdego dnia myślę o mojej małej kruszynce”

Komentarze