MEKSYK: wybrali się na romantyczne wakacje. On nie żyje, ona walczy o życie

Amerykańskie małżeństwo, Jorge Guillen i Lizette Zambrano, spędzało urlop w luksusowym ośrodku Sonora Sea Resort w Puerto Peñasco, malowniczym regionie na północnym zachodzie Meksyku. Para, pochodząca z Teksasu, pragnęła skorzystać z dostępnych na miejscu atrakcji, w tym relaksującej kąpieli w jacuzzi. Niestety, to, co miało być chwilą odpoczynku, przekształciło się w koszmar.

 

Wieczorem, około godziny 20:30, para weszła do jacuzzi, nieświadoma nadchodzącej tragedii. W trakcie kąpieli doszło do wyładowania elektrycznego, które poraziło zarówno Jorge’a, jak i jego żonę Lizette. Świadkowie zdarzenia opisali sceny pełne chaosu i paniki. Jeden z obecnych na miejscu osób, w rozmowie z Telemundo, relacjonował desperackie próby wydostania pary z jacuzzi. Jednak ze względu na ciągłe zagrożenie porażeniem prądem, akcja ratunkowa była utrudniona.

 

Kiedy na miejsce przybyły służby ratunkowe, 43-letni Jorge Guillen znajdował się już pod wodą. Po odłączeniu prądu udało się wyciągnąć poszkodowanych z wanny. Niestety, dla Jorge’a było już za późno – zmarł na miejscu. Lizette Zambrano, z licznymi oparzeniami świadczącymi o porażeniu elektrycznym, została natychmiast przetransportowana śmigłowcem do szpitala, gdzie trafiła w stanie krytycznym.

 

Biuro prokuratora wszczęło śledztwo, aby ustalić dokładne przyczyny tragicznego wypadku. Wstępne raporty sugerują, że możliwą przyczyną mogło być wadliwe okablowanie wanny z hydromasażem. W wyniku incydentu, zarząd ośrodka podjął decyzję o natychmiastowym odłączeniu wszystkich jacuzzi, aby zapobiec kolejnym wypadkom.

 

Britney Spears znów niepokoi fanów! Tym razem tańczy agresywnie do piosenki swoich wrogów

 

Rodzina i bliscy małżonków zorganizowali zbiórkę na platformie GoFundMe, aby uzyskać środki na sprowadzenie ciała Jorge’a do domu oraz pokrycie kosztów leczenia jego ciężko rannej żony. W opisie zbiórki bliscy napisali:

 

Nasi najlepsi przyjaciele przeżyli straszny wypadek. Jorge miał złote serce i zawsze był do dyspozycji rodziny i przyjaciół. Miłość, która ich łączyła, była wyjątkowa i trwała przez wieki. Prosimy o pomoc w sprowadzeniu go do domu i pokrycie kosztów leczenia dla Lizette.

 

Założyciele zbiórki wyznaczyli cel na 50 tysięcy dolarów. W chwili publikacji artykułu udało się zgromadzić 42,590 dolarów. Wsparcie płynące z różnych stron świata jest dowodem na to, jak wiele osób poruszyła ta tragedia i jak bardzo chcą pomóc Lizette w powrocie do zdrowia oraz wsparciu rodziny w tych trudnych chwilach.

 

Tragedia, która dotknęła rodzinę Guillen-Zambrano, jest bolesnym przypomnieniem o potencjalnych zagrożeniach związanych z korzystaniem z urządzeń elektrycznych w miejscach publicznych. Wypadek ten podkreśla również potrzebę regularnych kontroli technicznych i konserwacji sprzętu, aby zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości. Dla wielu, którzy poznali historię Jorge’a i Lizette, jest to również moment refleksji nad kruchością życia i znaczeniem bezpieczeństwa.

 

Wakacyjny wyjazd, który miał być czasem odpoczynku i relaksu, zamienił się w tragedię dla amerykańskiego małżeństwa. Śmierć Jorge’a Guillen’a i walka o życie jego żony Lizette Zambrano wstrząsnęły zarówno bliskimi, jak i społecznością międzynarodową. W obliczu tej tragedii, wsparcie finansowe i emocjonalne płynące z wielu stron świata pokazuje, jak ważne jest, abyśmy wspierali się nawzajem w najtrudniejszych momentach życia.

 

Źródło: o2.pl

 

Syn Joe Bidena skazany za nielegalne posiadanie broni! Jednak to nie koniec wyroku…

Komentarze