Michał Probierz nowym selekcjonerem Reprezentacji Polski

Wielka decyzja padła, a piłkarska Polska wstrzymywała oddech w oczekiwaniu na ogłoszenie nowego selekcjonera. Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dokonał wyboru, który zapewne jeszcze długo fani futbolu będą komentować. Oficjalnie ogłoszono, że Michał Probierz zostaje nowym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Informacja ta obiegła media już wczoraj wieczorem, a dziś potwierdziły ją oficjalne źródła. Wydaje się, że to on będzie odpowiedzialny za przygotowanie i kierowanie narodową drużyną piłkarską w nadchodzących rozgrywkach. Zmiana na stanowisku selekcjonera była oczekiwana i komentowana przez wielu ekspertów oraz kibiców, a teraz staje się faktem.

Michał Probierz ma 50 lat i środowisko piłkarskie dobrze go zna. Dotychczas prowadził drużynę do lat 21, co zdaje się być doskonałym przygotowaniem do objęcia stanowiska selekcjonera seniorskiej reprezentacji. Jego doświadczenie i umiejętności trenerskie sprawiły, że stał się naturalnym kandydatem do tej roli.

Decyzja prezesa Kuleszy, choć długo ukrywana, nie jest wielkim zaskoczeniem. Już od pewnego czasu pojawiały się spekulacje na ten temat, a kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty informował, że wybór Probierza jest bardzo prawdopodobny.

Źródło: https://s3.tvp.pl

Przed ogłoszeniem decyzji, prezes Kulesza spotkał się z najbliższymi doradcami. Mimo to widać, że wybór selekcjonera ustalono wcześniej. Dla fanów polskiej piłki nożnej pozostaje teraz czekanie na to, jak Michał Probierz podejdzie do swoich nowych obowiązków i jakie będzie miała efekty jego pracy z reprezentacją.

Drugim poważnym kandydatem do objęcia stanowiska selekcjonera był Marek Papszun, były trener Rakowa Częstochowa. Rozmowy z Kuleszą trwały długo, a Papszun przedstawiał swoją wizję prowadzenia drużyny narodowej. Jednak ostatecznie wybór padł na Probierza.

Oficjalne ogłoszenie nowego selekcjonera oraz prezentacja planów i celów jego pracy z reprezentacją Polski odbędzie się na konferencji prasowej, która zaplanowana jest na jutro o godzinie 12:00 w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton. To będzie ważny moment dla polskiego futbolu, a kibice z niecierpliwością oczekują na to, co przyniesie era Probierza na stanowisku selekcjonera.

Zobacz także: Menadżerka Chylińskiej pokazała rozmowy z mężem piosenkarki! Te zdjęcia rozwiewają wątpliwości co do romansu!

Komentarze