Możesz dostać do 21 TYSIĘCY złotych! Musisz spełnić tylko jeden warunek.

21

Jak zgarnąć do 21 tysięcy złotych? Wystarczy spełnić jeden warunek. A jest nim…przeprowadzka do Włoch!

Teora to malutkie miasteczko w słonecznej Kampanii, które zamieszkuje zaledwie 1500 osób. Podobnie jak inne małe miasta ma jeden spory problem. Ze względu na fakt, że młodzi ludzie wyjeżdżają do większych miast, ludność tam zamieszkująca się starzeje, a co za tym idzie – miasteczko całkowicie pustoszeje. Z inicjatywą zachęcenia osób do osiedlenia się w Teorze wyszedł sam Burmistrz miasta. Nie planuje jednak wyprzedawać domów za bezcen, a przygotował atrakcyjną dotację dla nowych mieszkańców. Dzięki niej można zgarnąć nawet do 21 tysięcy złotych! Warunkiem jest… przeprowadzka do Włoch.

 

ZOBACZ TAKŻE: 8-letnia dziewczynka zmarła ze… STAROŚCI. Poznaj poruszającą historię Ani.

 

Lokalne władze postanowiły podjąć kroki, aby przekonać młodych ludzi do przeprowadzki i życia w tym miejscu. W przeciwieństwie jednak do popularnych ostatnio ofert sprzedaży włoskich domów za jedno euro, w tym przypadku nie trzeba mieć żadnych pieniędzy na inwestycję. Burmistrz miasta Teora oferuje nowym mieszkańcom sporą dopłatę finansową. Do wyboru jest 150 Euro wypłacane co miesiąc przez pierwsze dwa lata życia lub 5000 Euro wypłacone jednorazowo, jeśli zdecydują się od razu kupić tutaj jakąś nieruchomość. Oferta na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt atrakcyjna jednak władze przekonują, że jak najbardziej jest. Wynajem mieszkania to w Teorze koszt ok. 200 EUR miesięcznie, a dom można kupić nawet za 30 tysięcy Euro.

 

– Do tej pory (w ramach poprzedniej edycji akcji – przyp. red.) udało nam się ściągnąć tu dwie włoskie rodziny i jedną z Brazylii. Zabrali ze sobą nawet dziadków – cieszy się burmistrz.

 

 

– Mamy wiele nowych, ale pustych domów, które stanowią obciążenie dla prywatnych właścicieli, którzy obecnie mieszkają zagranicą – dodaje.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: 9-latka w Polsce pierwszą ofiarą wirusa w tak młodym wieku!

 

Jednak jest jeszcze jeden haczyk. W programie mogą wziąć udział jedynie osoby, które posiadają przynajmniej jedno dziecko. Większa liczba może być też dodatkowym atutem przy rozpatrywaniu wniosku. Poza tym osoby, które skorzystają z dotacji muszą pozostać w Teorze przynajmniej przez trzy lata.

źródło: fly4free

Komentarze