Na granicy zatrzymano zorganizowaną grupę przestępczą! Funkcjonariusze zarekwirowali ogromny majątek

W wyniku wspólnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej związanego ze środowiskiem pseudokibiców zostało zatrzymanych. Akcja, która odbyła się głównie na terenie województwa małopolskiego, szczególnie w Krakowie, oraz w województwie wielkopolskim, zaangażowała ponad stu funkcjonariuszy, w tym przedstawicieli CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, oraz Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W trakcie akcji, która miała miejsce w ponad 20 różnych lokalizacjach, w tym mieszkania, domy, pomieszczenia gospodarcze, oraz inne obiekty używane przez podejrzanych, a także ich pojazdy, zatrzymano 12 osób. Dodatkowo, cztery kolejne osoby zostały doprowadzone do prokuratury z aresztów śledczych, gdzie wcześniej przebywały w związku z innymi sprawami. Planowane są dalsze zatrzymania w ramach prowadzonego śledztwa.

Członkowie grupy przestępczej, związanej ze środowiskiem pseudokibiców, inwestowali uzyskane z przestępczości narkotykowej środki głównie w nieruchomości. W trakcie akcji, funkcjonariusze zabezpieczyli 873 tys. złotych w polskiej i obcej walucie. Prokurator wydał także postanowienia o zabezpieczeniach majątkowych na nieruchomościach o łącznej wartości ponad 10 milionów złotych.

Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, skomentował tę akcję jako „kolejny cios w środowisko krakowskich bandytów stadionowych”.

Grupa przestępcza pseudokibiców działała w latach 2008-2021, organizując transporty kokainy i marihuany z Hiszpanii i Holandii do Polski. Członkowie grupy przemycali zarówno kokainę, jak i marihuanę. Później wprowadzali narkotyki do obrotu na terenie województw małopolskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Narkotyki przemycano zarówno w specjalnie przygotowanych pojazdach, jak i ukryte w legalnych ładunkach przewożonych przez firmy transportowe.

Łącznie w śledztwie zatrzymano już 105 podejrzanych, przedstawiając im ponad 330 zarzutów. W stosunku do 81 podejrzanych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Sprawa obejmuje różne aspekty, w tym zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przemytem narkotyków oraz praniem pieniędzy uzyskanych z tych przestępstw.

Źródło: onet

Do Polski nadchodzi ogromne ochłodzenie i śnieg. Temperatura spadnie poniżej zera

Komentarze