Naćpani KIEROWCY wożą pasażerów w WARSZAWIE! Kolejny incydent z NARKOTYKAMI!

Stołeczna policja zatrzymała kierowcę miejskiego autobusu. 43- latek usłyszał zarzut kierowania pod wpływem amfetaminy.

 

Z informacji TVN Warszawa do zatrzymania doszło w dniu 18 sierpnia 2021 roku. Przewoźnik poinformował tego dnia służby, że jego pracownik może być pod wpływem środków psychotropowych. Kierowca został zatrzymany w trakcie pracy.

 

Pracownik miał usłyszeć zarzut posiadania amfetaminy. Stołeczna policja informuje, że otrzymał dozór policyjny oraz zatrzymano jego prawo jazdy.

 

To nie pierwszy przypadek narkotycznego amoku pracowników warszawskich autobusów. Rok temu doszło do tragicznego wypadku na Trasie Toruńskiej. Autobus miejski spadł wtedy z wiaduktu. W wyniki zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba, a kilkanaście innych trafiło do szpitala. Kierowca był pod wpływem amfetaminy.

 

Co to jest amfetamina?

 

Amfetamina to środek psychostymulujący, powodujące długotrwałe pobudzenie. Jest bezbarwnym proszkiem o gorzko-cierpkim smaku. W zależności od produkcji mogą mieć kolor biały, ceglastoczerwony lub żółty. Występuje także w formie tabletek lub kryształków.

 

Po zażyciu działa około 2-3 godzin, w zależności od przyjętej dawki. Powoduje zwiększenie wydolności psychomotorycznej, polepsza koncentrację, ułatwia zapamiętywanie i koncentrację, zwiększa poczucie pewności siebie, zadowolenia, odsunięcie lęku, nasila agresję, nerwowość, drażliwość, może wywoływać formikację, czyli poczucie insektów chodzących po skórze, powoduje bezsenność.

 

Gdy organizm zaczyna wydalać amfetaminę pojawiają się syndromy odstawienia: wewnętrzny niepokój, senność, bóle głowy, myśli samobójcze, obniżenie napięcia mięśni, wzmożone łaknienie.

 

 

Źródło: Super Express / Poradnik Zdrowie\

Zdjęcie: Pexels

Komentarze