Nadal jesteś singlem? OTO PRZYCZYNY

Życie w związku nie jest obowiązkowe, dlatego niektórym życie w pojedynkę bardzo odpowiada. Inni dzielą swoje szczęście z partnerem, lecz istnieją też ci, którym doskwiera samotność… Poszukiwania drugiej połówki nie przynoszą rezultatu, co dodatkowo zwiększa poczucie pustki i beznadziejności. Najważniejsze, to się tym nie zrażać. Przede wszystkim  nie możesz obwiniać siebie o niepowodzenia. W miłości liczy się uczucie nie tylko Twoje, ale też drugiej osoby. Dlatego, jeśli nie wypaliło za pierwszym razem, to może uda się za drugim, za trzecim… Jeśli już oswajasz się z myślą, aby dać sobie trochę czasu, to możesz przejść do następnego etapu. Teraz można przyjrzeć się sobie i znaleźć cechy, które mogą utrudniać związanie się z kimś.

Pierwsza rzecz to niedomknięte rozdziały. Chodzi o zakończone już związki, które nadal mocno przeżywasz, a nawet zdaje się, że ciągle w nich tkwisz. Jeśli ciągle o tym opowiadasz i wspominasz dawne czasy, to nic dziwnego, że ktoś inny ucieka. Zastanów się, czy chciałbyś żyć w takim trójkącie, gdzie oprócz Was jest jeszcze cień byłego partnera. 

Istnieje możliwość, że za bardzo bierzesz do siebie uwagi innych. Oczywiście warto wysłuchać ich zdania, zwłaszcza, jeśli to jakieś bliskie osoby. Natomiast świat jest pełen ludzi, którzy krytykują dla przyjemności. Jeśli jest ktoś, to nieustannie obrzydza Ci każdą nową znajomość, to może czas się odciąć. Czy temu komuś naprawdę zależy na Twoim szczęściu czy próbuje Ci wmówić, że wszystko w Twoim życiu jest źle?

To rzecz jasna nie jest zarzut, ale wina może leżeć w Twoim stylu życia. Albo całymi dniami pracujesz i nigdzie nie wychodzisz, albo nieustannie imprezujesz w miejscach, gdzie nie ma szans spotkać miłości. Po pierwsze: nie ma pracy, która nie uznaje czasu wolnego. Nie da się pracować przez całą dobę. Sprawdź, czy czasem nie wmawiasz sobie braku możliwości wyjścia. Po drugie: zmień miejsca imprez. Na pewno znajdziesz klub, który jest bezpieczny i gdzie bywają tacy, którzy nie chcą się tylko upić i przeżyć przelotnej przygody. 

Ostatnia rzecz: zerwij z ideałami. Musisz zrozumieć, że milioner, super-modelka, książę z bajki i najsłynniejsza gwiazda filmowa nie zapewnią Ci tego, czego chcesz. Oczywiście nie zabraniamy Ci szukać tylko bogatych i tylko najpiękniejszych, ale zastanów się, czy warto… Uroda przeminie, pieniądze mogą się skończyć, a miłość zostanie. To działa też w druga stronę: ktoś mniej urodziwy może wyszlachetnieć, a ktoś mniej zamożny może w krótkim czasie podnieść swój status materialny.

 

 

Komentarze