Nagranie Władimira Putina po śmierci Aleksieja Nawalnego! Prezydent Rosji nawet się uśmiechnął

Po śmierci Aleksieja Nawalnego, Władimir Putin zachował niezwykłą obojętność. Nagranie z jego udziałem, które pojawiło się w sieci, ujawnia, że rosyjski lider pozostał całkowicie niewzruszony tematem zgonu słynnego opozycjonisty.

 

W dniu śmierci Nawalnego, Putin spotkał się ze studentami i pracownikami fabryki robotów w Czelabińsku. Choć informacja o tragicznym zdarzeniu była już znana, nie wspomniał o niej ani słowem. Max Seddon, dziennikarz brytyjskiego „Financial Times”, komentując nagranie z tego spotkania, zauważył, że prezydent Rosji wydawał się być w doskonałym nastroju.

 

Oficjalnie, śmierć Nawalnego została zgłoszona przez Kirę Jarmysz, rzeczniczkę więzionego opozycjonisty. Według służb więziennych Federacji Rosyjskiej, Nawalny „źle się poczuł na spacerze” i „niemal od razu stracił przytomność”. Mimo prób ratowania go przez lekarzy, nie udało się go uratować.

 

Nie żyje Aleksiej Nawalny. Służby poinformowały, że poczuł się źle po spacerze…

 

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Kremla, poinformował dziennikarzy o tym, że Putin dowiedział się o zgonie Nawalnego, jednak nie zapowiedziano żadnych dodatkowych komentarzy w tej sprawie.

 

 

Nawalny był jednym z najgłośniejszych krytyków Putina i partii Jedna Rosja. Walczył z korupcją, ujawniał nadużycia władzy i bronił demokracji w Rosji. Jego powrót do kraju w styczniu 2021 roku zakończył się zatrzymaniem na moskiewskim lotnisku.

 

Mimo tragicznego zdarzenia, Putin pozostał niezmieniony w swoim zachowaniu. Nagranie z jego spotkania ze studentami i pracownikami w Czelabińsku ukazuje go w doskonałym nastroju, zupełnie jakby nie dotyczyła go śmierć jednego z najbardziej znanych przeciwników jego rządów.

 

 

Aleksiej Nawalny, nawet po śmierci, pozostaje symbolem walki o wolność i demokrację w Rosji. Nawet sam Putin, który nigdy nie wymawiał jego nazwiska publicznie, nie mógł ignorować jego wpływu na społeczeństwo i opozycję. Jego tragiczna śmierć staje się kolejnym kamieniem milowym w historii rosyjskiej polityki. Rzuca to światło na brak zasadniczych zmian w reżimie Putina.

 

Źródło: o2.pl

Śmierć Aleksieja Nawalnego. Kolonia karna wyjawiła przyczynę zgonu rodzinie

Komentarze