NATYCHMIASTOWY NAKAZ ARESZTOWANIA dla PUTINA?! Tego ŻĄDA Carla del Ponte!

Czy za Władimirem Putinem zostanie wydany natychmiastowy nakaz aresztowania? Tego chce Carla del Ponte, które jest byłą prokurator ONZ-owskich trybunałów karnych. Zajmowała się ściganiem zbrodni w byłej Jugosławii i Rwandzie.

Nakaz aresztowania

Carla del Ponte udzieliła wywiadu, w którym powiedziała o nakazie aresztowania dla Władimira Putina oraz dla wysokich rangą wojskowych i polityków. Była główna prokurator Organizacji Narodów Zjednoczonych żąda, by nakaz został wydany ze skutkiem natychmiastowym . Carla del Ponte powiedziała w wywiadzie dla gazety „Le Temps”:

Jest to jedyne istniejące narzędzie do aresztowania sprawcy zbrodni wojennej

Carla del Ponte jednocześnie zaznaczyła, że Putin od razu nie trafi do więzienia i przed sąd. Taki natychmiastowy nakaz aresztowania bardzo mocno skomplikowałby mu życie, utrudnił wyjazd z kraju. Była prokurator powiedziała:

Nakaz stanowiłby mocny sygnał, że wiele krajów jest przeciwko niemu

Zbrodnia i kara

Carla del Ponte jest przekonana, że Putin tak samo jak Slobodan Miloszević, który jest głównym sprawcą zbrodni na Bałkanach, zostanie pewnego dnia aresztowany i trafi przed sąd. Carla del Ponte jest szwajcarską prawniczką, główną prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy w latach 1999-2003 i główną prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii w latach 1999-2007. To właśnie ona oskarżała Slobodana Miloszevicia o zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i nieprzestrzeganie konwencji wojennych w czasie trwania konfliktów zbrojnych w Kosowie, Bośni i Hercegowinie i w Chorwacji. Miloszeviciowi postawiono w sumie 66 zarzutów. Zmarł w 2006 roku w haskim więzieniu z powodu ataku serca.

Ludobójstwo w Buczy

Wojska rosyjskie wycofały się z podkijowskich miejscowości. Siły ukraińskie mogły wejść na zajęte wcześniej tereny. To, co zobaczyły, było wstrząsające. Żołnierze Putina dokonali masakry na ludności cywilnej w Buczy. Na ulicach leżały ciała cywilów, niektórzy mieli skrępowane ręce i zostali zabici strzałami w tył głowy, tak jak robiła to Armia Czerwona. Odkryto tez zbiorową mogiłę, w której pogrzebano 300 ciał.

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook/ Władimir Putin

 

Komentarze