Nie masz czasu na długie treningi? W CZTERY MINUTY spalisz tkankę tłuszczową!

Nie jest żadną tajemnicą, że aktywność fizyczna jest niezbędna do utrzymania prawidłowej masy ciała. Bez niej nie da się też zdrowo schudnąć. Ale nie oszukujmy się, nie każdy ma czas na godzinny trening każdego dnia. Dlatego z pomocą przybywa profesor Izumi Tabata. Innowacyjny system ćwiczeń nosi nazwę dokładnie taką samą, jak nazwisko twórcy. Przynosi więcej korzyści niż 60 minut aerobiku. Poprawia również wydolność organizmu. Na czym polega? Otóż jest to trening interwałowy, bardzo intensywny i wymagający stu procent zaangażowania. Całość trwa cztery minuty, ekspresowo spala tkankę tłuszczową a przy tym jest bezpieczny i odpowiedni nawet dla początkujących. Zasady są dziecinnie proste i nie wymagają każdorazowo pomocy trenera personalnego. 

Cała filozofia polega na powtórzeniach. Schemat wygląda następująco: całość powinna poprzedzać kilkuminutowa rozgrzewka. Przed treningiem Tabaty można wybrać sobie ćwiczenia, na przykład pompki, brzuszki, przysiady. Wszystko zależy od tego, jaką partię chcesz rzeźbić. Polecamy jednak urozmaicać swoje treningi.

Każde z ćwiczeń wykonujemy przez 20 sekund. Po tym czasie następuje kolejne 10 sekund przerwy. Wszystko powtarzamy osiem razy, co daje cztery minuty Tabaty. Oprócz pilnowania czasu należy wszystko robić na najwyższych obrotach i angażując każdy fragment ciała. Jest to podstawowa zasada, dzięki której tak krótki trening w ogóle ma działać. Na początku powinno się ćwiczyć tak raz w tygodniu, stopniowo zwiększając do dwóch, trzech razy.

Komentarze