Nie sądziliśmy, że TO kiedykolwiek NASTĄPI! PERFECT KOŃCZY KARIERĘ!

Tych wieści nikt się chyba nie spodziewał. Co prawda lider „Perfectu” co jakiś czas wspominał publicznie o przejściu na emeryturę, jednak ciężko było w taką deklarację uwierzyć. Przecież na ich piosenkach wychowało się kilka pokoleń! 

 

Zespół istnieje na polskiej scenie muzycznej od 1977 roku. Są twórcami takich przebojów, jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Ale wkoło jest wesoło” i wielu innych. Ich piosenki na koncertach nucą całe pokolenia fanów. Nie ma w Polsce nikogo, kto nie słuchałby lub w ogóle nie kojarzył „Perfectu”. 

 

Lider zespołu, Grzegorz Markowski, wokalista, kompozytor i autor tekstów, kilkakrotnie zapowiadał przejście na emeryturę. Latem tego roku w jednej z telewizji śniadaniowych  mówił: 

Wydaje mi się, że ten potencjał na życie, pewien rodzaj energii, który dostajesz od Stwórcy, że to się powoli kończy. (…).  Uczciwość każe mi pomyśleć o tym, że to już jest koniec drogi. (…) Widzę niektórych ludzi, którzy przeszli tę barierę i są teraz bez energii, i to jest dla mnie smutny widok. Szczególnie na scenie, szczególnie na rock’n’rollowej scenie, która rządzi się prawem energii„. 

 

Niewiarygodne, ale wygląda na to, że „przepowiednie” Grzegorza Markowskiego o faktycznym zakończeniu kariery scenicznej zespołu zaczynają się spełniać. Zespół właśnie oficjalnie ogłosił ostatnią trasę. Będzie ona miała swoje hasło przewodnie, zgodne z wyśpiewanymi słowami jednego z hitów Perfectu: „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. 

Zakończenie działalności grupy, planowane na przyszły rok, potwierdziła w mediach jej menadżerka. 

 

 

Zasmuconych tymi wiadomościami fanów informujemy, że właśnie zostały ogłoszone „Ostatnie Koncerty Live”: 

  • 14 lutego 2020 — Warszawa, COS Torwar
  • 9 maja 2020 — Kraków, Tauron Arena
  • 23 maja.2020 — Gliwice, Arena
  • 19 czerwca 2020 — Gdańsk/Sopot, Ergo Arena 

Legendarny  zespół wydał łącznie 9 albumów studyjnych. W przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 40-lecia. Jednocześnie oficjalnie zakończy swoje cztery dekadowy pracy scenicznej i przejdzie do historii. 

 

Oprac. Kamila Wolny

Źródło: Facebook

Foto: Facebook

Video:you tube

 

Komentarze