NIE żyje aktor serialu „M jak Miłość”.

Smutne wiadomości dla fanów jednego z najpopularniejszych polskich seriali.

We wtorek rano zmarł znany aktor występujący m.in. „M jak Miłość”. Widzowie pokochali go za role także w innych produkacjach – np. „Na Wspólnej”.Całe środowisko aktorskie pogrążyło się w żałobie. Fani znali aktora z wielu produkcji Telewizji Polskiej. 

„Smutek ogarnia nas wszystkich. Nie spodziewaliśmy się tego odejścia. Będzie nam go bardzo brakowało. To był znakomity aktor.” – mówi jedna ze znajomych zmarłego. O śmierci artystyn poinifmorwała jego rodzina za pośrednictwem portali społecznościowych. Niestety nie żyje…

Krzysztof Kalczyński. Aktor filmowy oraz występujący na deskach teatru. Szerszej widowni znany jest z serialu „Klan, „Plebania” oraz „M jak miłość”, gdzie wcielił się w rolę ginekologa.

„Mój ukochany Tata odszedł” – napisała córka, dziennikarka Anna Kalczyńska-Maciejowska i dodała: „Kto go znał, wie, że był chodzącą życzliwością, emanujący ciepłem i humorem. Dla mnie – był miłością, wsparciem, samą czułością”.

„Człowiek miliona anegdot, niespożytej energii i dowcipu, wspaniały Tata, ale też Dziadek. Będzie nam Go bardzo brakowało” – napisała synowa zmarłego  Zuzanna Sielicka-Kalczyńska.

Krzysztof Kalczyński urodził się 4 maja 1937 roku w Poznaniu. Na studia wyjechał do Warszawy, uczył się także w Krakowie. Był aktorem filmowym i teatralnym. Wystąpił m.in. w produkcjach : „Stawka większa niż życie”, „Con amore”, „Ostatnia misja”. Często występował na deskach teatrów w Gdańsku i Krakowie. Prywatnie był mężem Haliny Rowickiej, która także jest aktorką.

Komentarze