Nie żyje gwiazda znana z „Seksu w wielkim mieście”

Nie żyje gwiazda znana z „Seksu w wielkim mieście”. Do obsady tej produkcji dołączyła w 2000 roku i gościnnie pojawiała się na ekranie do 2004 roku. W swoim dorobku aktorskim miała mnóstwo ról filmowych i serialowych.

 

Nie żyje gwiazda znana z „Seksu w wielkim mieście”.

 

 

 

W piątek 14 lutego, w wieku 86 lat, zmarła Lynn Cohen, która wcielała się w rolę Magdy w serialu „Seks w wielkim mieście”. Artystka urodziła się 10 sierpnia 1933 w Kansas City w Stanach Zjednoczonych. Jej kariera zawodowa zaczęła się od występów w produkcjach Off-Broadwayowskich od 1970 roku. W 1957 roku poślubiła Gilberta L. Frazena, który zmarł w 1960. Po czterech latach wyszła za Ronalda T. Cohena, z którym doczekała potomstwa. Aktorka otrzymała nominacje do nagrody Drama League Award i Lucille Lortel Awards.

 

 

 

 

Sprawdź też: Nieuleczalna choroba gwiazdy „The Voice”! Chodzi o znaną…

 

Wystąpiła w następujących produkcjach filmowych: Wania na 42 ulicy, Magik z Nowego Jorku, Synekdocha, Nowy Jork, Eagle Eye i Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia. Ogromną popularność przyniosła jej rola Magdy w „Seksie w wielkim mieście”. 

 

 

 

 

„Serial pokazywał kobietę, która była bardzo demoniczna, apodyktyczna, a także rozumiała seksualność, czego oni potrzebowali. Powiększyli płótno, na którym pracowali, przez to, że nie dodali do serialu typowej starszej pani, która mieszkała w jakimś domu spokojnej starości. Pokazali kobietę, która pracowała i nie cierpiała głupców” – mówiła o swojej roli Lynn Cohen w 2018 roku.

 

 

 

O śmierci 86-letniej gwiazdy poinformował jej menadżer.

 

Gwiazdę w swoich mediach społecznościowych wspominają przyjaciele, m.in. Sarah Jessica Parker.

„Piękna Lynn Cohen. Cudowna i potrzebna Magda dla Mirandy. Nasza koleżanka z „Seksu w Wielkim Mieście”. Talent, gracja, inspiracja” – napisała na Instagramie aktorka.

 

 

Źródło: Cosmopolitan

Zobacz również:Makabra na koncercie DODY! Duszenie, wyrwane włosy i…

Zdjęcie: Instagram, 

 

 

 

 

Komentarze