Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka. Przez ponad 20 lat grała „Halinkę”

Z ogromnym smutkiem przyjęto informację o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki, popularnej aktorki, której talent i osobowość zyskały sympatię wielu widzów.

Informację tę potwierdziła jej bliska przyjaciółka i współpracowniczka z planu serialu „Świat według Kiepskich”, Renata Pałys. Aktorka długo zmagała się z poważną chorobą, której niestety nie udało się pokonać. Zmarła dziś rano o godzinie 9:00.

 

Marzena Kipiel-Sztuka, urodzona 19 października 1965 roku w Legnicy, była znana przede wszystkim z roli Halinki Kiepskiej w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”. Serial ten, emitowany na antenie telewizji Polsat od 16 marca 1999 roku, stał się jednym z najdłużej nadawanych sitcomów w Polsce, zdobywając ogromną popularność. Kipiel-Sztuka wraz z resztą obsady przez 23 lata bawiła widzów swoimi niezapomnianymi kreacjami, a postać Halinki Kiepskiej na stałe wpisała się w polską popkulturę.

 

Marzena Kipiel-Sztuka ukończyła Technikum Budowlane w swoim rodzinnym mieście, a swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła jako suflerka w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie w latach 1987-1989. Później, od 1989 do 2000 roku, występowała w Teatrze Dramatycznym w Legnicy. Jej talent został doceniony, czego dowodem jest m.in. nagroda Złota Iglica, którą otrzymała w 1993 roku. W 1991 roku zdała egzamin eksternistyczny, co otworzyło jej drzwi do szerszej kariery scenicznej i filmowej.

 

Współpracując na planie „Świata według Kiepskich”, Marzena Kipiel-Sztuka zyskała nie tylko kolegów z pracy, ale także bliskich przyjaciół. Renata Pałys, która wcielała się w postać Heleny Paździoch, wspomina aktorkę jako osobę pełną ciepła i zaangażowania. Ich relacja wykraczała poza plan filmowy, stając się prawdziwą przyjaźnią na wiele lat.

 

Tragedia Halinki ze „Świata według Kiepskoch”! Wszystko przez koronawirusa

 

Serial „Świat według Kiepskich” to bez wątpienia największy sukces w karierze Marzeny Kipiel-Sztuki. W produkcji tej występowała obok takich aktorów jak Andrzej Grabowski, Bartosz Żukowski oraz Barbara Mularczyk. Jej rola Halinki Kiepskiej była nie tylko zabawna, ale też pełna życiowych prawd i ironii, co sprawiło, że postać ta zyskała ogromną sympatię widzów.

 

Śmierć Marzeny Kipiel-Sztuki to ogromna strata dla polskiego świata filmowego i teatralnego. Aktorka miała zaledwie 58 lat, a jej odejście zostawia pustkę, którą trudno będzie wypełnić. Pamięć o niej jednak pozostanie żywa dzięki niezapomnianym rolom, które stworzyła oraz miłości, jaką darzyli ją widzowie i bliscy.

 

Marzena Kipiel-Sztuka była nie tylko utalentowaną aktorką, ale także osobą pełną pasji i oddania swojej pracy. Jej dorobek artystyczny i wkład w rozwój polskiej kultury będą zawsze doceniane i wspominane. Jej kreacje na scenie i ekranie przetrwają jako świadectwo jej talentu i zaangażowania.

 

 

 

Choć Marzena Kipiel-Sztuka odeszła, jej duch i talent pozostaną w pamięci tych, którzy mieli szczęście ją znać i podziwiać. Jej praca, zarówno w teatrze, jak i na małym ekranie, zostanie zapamiętana na zawsze. Miejsce Marzeny Kipiel-Sztuki w historii polskiej telewizji jest niezaprzeczalne.

 

Źródło: onet.pl

 

ŚMIERTELNA choroba aktorki „Świata według Kiepskich”! Rocznie umiera na nią…

Komentarze