Nie żyje słynny reżyser! To ogromny cios dla fanów serialu…

Nie żyje słynny reżyser! To ogromny cios dla fanów serialu „Czterdziestolatek”. Twórca kultowych produkcji zmarł w niedzielę w nocy w Warszawie.

 

Nie żyje słynny reżyser i scenarzysta filmowy Jerzy Gruza. Mężczyzna zmarł w nocy z soboty na niedzielę w wieku 87 lat.

 

„Jerzy Gruza, reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor, wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, twórca seriali „Wojna domowa” i „Czterdziestolatek”, zmarł dziś w nocy w Warszawie. Miał 87 lat” – czytamy w oświadczeniu rzecznika prasowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Grzegorza Wojtowicza.

 

Jerzy Gruza urodził się 4 kwietnia 1932 roku w Warszawie. Był absolwentem Wydziału Reżyserii łódzkiej PWSFTViT. Przez wiele lat współpracował z Telewizją Polską. Tworzył programy o tematyce rozrywkowej i muzycznej. Pracował również dla Teatru Telewizji. Wyreżyserował m.in. „Grona gniewu” ,”Szkołę wdów”, czy „Małego księcia”. 

 

 

Był twórcą popularnych filmów i seriali: „Dzięcioł”, „Przeprowadzka”, „Alicja”, „Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy”,”Pierścień i róża”, „Wojna domowa”, „Czterdziestolatek”, „Czterdziestolatek. 20 lat później”, „Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka”, „Alicja”, .

 

 

Sprawdź: Krzysztof Cugowski o ROZSTANIU z żoną: „Nie radzę sobie z…”

 

 

 

Do śmierci reżysera Jerzego Gruzy odniósł się w swoim wpisie w mediach społecznościowych polityk Piotr Gliński.

 

 

 

„Odszedł Jerzy Gruza. Reżyser kultowych seriali, filmów i przedstawień telewizyjnych, postać wielkoformatowa, barwna, człowiek – historia polskiej kultury popularnej. Jego bliskim składam kondolencje” – napisał Gliński.

 

Rodzinie, a także bliskim reżysera składamy najszczersze kondolencje. 

 

nie żyje

 

 

 

Źródło: Facebook

Zobacz również: Zmarła aktorka serialu „Na Wspólnej”. Miała zaledwie 44 lata.

Zdjęcie: Facebook

Komentarze