Nie żyje syn Osamy Bin Ladena! Jak zginął?

Syn Osamy bin Ladena nie żyje. Są już oficjalne informacje w sprawie.

Hamza Bin Laden – syn najsłynniejszego terrorysty na świecie – Osamy Bin Ladena nie żyje. Na temat jego śmierci spekulowano jeszcze w sierpniu. Teraz wiadomość potwierdził sam prezydent USA Donald Trump.

„Hamza bin Laden, wysoki rangą członek Al-Kaidy i syn Osamy bin Ladina, zginął w amerykańskiej operacji antyterrorystycznej w regionie Afganistanu i Pakistanu[..] „Strata Hamzy bin Ladena nie tylko pozbawia Al-Kaidę ważnych umiejętności przywódczych i symbolicznego związku z ojcem, ale podważa ważną działalność operacyjną tej organizacji”- widnieje w oświadczeniu Białego Domu.

Amerykańskie służby twierdzą, że śmierć Hamzy bin Ladena, to dla Al-Kaidy cios. Organizacja utraciła swojego prominenta. Zdaniem ekspertów, to koniec ery bin Ladenów w Al-Kaidzie. Syn Osamy miał symboliczne znaczenie dla organizacji. Poinformowano także, że Hamza bin Laden planował akcje terrorystyczne oraz podjęcie współpracy z innymi grupami.

Zdnaiem „New York Times” amerykańskie służby specjalne miały być istotnym czynnikiem w akcji przeciwko bin Ladenowi juniorowi. Nie wiadomo jednak, jak istotna była ich rola.

Hamza miał około 30 lat. Był 15 z aż 56 dzieci Osamy bin Ladena. Amerykanie twierdzą, że to ostatni syn słynnego terrorysty, który mógłby zostać przywódcą Al-Kaidy. Osama bin Laden został zabity w 2011 roku. Nie podano jednak szczegółów śmierci Hamzy bin Ladena. 

Komentarze