NIE żyje znany zawodnik MMA! Wszyscy znaliśmy go z…

żyje

Wstrząsające informacje  obiegły świat Mieszanych Sztuk Walki. Reprezentant Uzbekistanu Bekzhod Nurmatov, który jeszcze w piątek walczył w klatce podczas jubileuszowej gali ACA 100 nie żyje. 27-letni zawodnik zmarł w poniedziałek w moskiewskim szpitalu.

Uzbek był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci związanych z MMA w swoim kraju. 27-latek odnosił również spore sukcesy na arenie międzynarodowej. W miniony piątek podczas moskiewskiej gali ACA 100 zawodnik stoczył swój ostatni pojedynek w życiu. Nurmatov (11/2) toczył zażarty, 15-minutowy, krwawy bój z Biesłanem Isajewem. 27-latek przegrał ze swoim rywalem niejednogłośnym werdyktem sędziów. Tuż po walce zgłaszał złe samopoczucie i został zabrany do szpitala, gdzie zmarł dwa dni później. Informacja o jego śmierci była szokiem dla ludzi związanych ze środowiskiem MMA.

 

 

Trener sportowca z Uzbekistanu jest załamany informacją jaka dotarła do niego ze szpitala. Z najnowszych informacji jakie podały media wynika, że stan zawodnika pogorszył się w sobotni poranek. Nurmatov zapadł w śpiączkę, a lekarze robili wszystko by uratować mu życie. Niestety ich starania nie przyniosły efektu. Z nieoficjalnych doniesień jakie podał uzbecki portal sports.uz wynika, że 27-latek doznał udaru mózgu, któremu towarzyszył poważny stan zapalny. Poniżej pokazujemy ostatnią walkę Uzbeka w zawodowej karierze.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Euro 2020: „Lewandowski może grać na takim poziomie jeszcze przez kilka lat”

 

źródła: sportowefakt.wp.pl, foto pixabayc.com

 

 

Komentarze