Nieoficjalnie: 2 mln złotych NAGRÓD dla SOP!„Wśród nagrodzonych uczestnicy KOLIZJI”

Nieoficjalnie: Dwa miliony złotych nagród w SOP. Wśród nagrodzonych mają być funkcjonariusze uczestniczący w kolizjach rządowych limuzyn.

Politycy regularnie znajdują się w centrum zainteresowania, gdy limuzyna, którą jadą zalicza tak zwanego „dzwona”. Z kolei te sytuacje są później odtwarzane przez satyryków w ich programach kabaretowych.Uwiecznia się je także pod postacią memów. Pracownicy Służby Ochrony Państwa oprócz sławy zdobyli coś jeszcze…

Według nieoficjalnych informacji od początku 2019 roku na nagrody dla funkcjonariuszy przeznaczono aż dwa miliony złotych. Za co przyznaje się takie wyróżnienie? Według rzecznika SOP Bogusława Piórkowskiego bierze się pod uwagę zaangażowanie, odpowiedzialność, rzetelne wywiązywanie się z obowiązków oraz nienaganną pracę w trudnych warunkach.

Wysokość takiej nagrody to średnio 650 złotych brutto.

System premii znany jest wielu z nas, jednak zazwyczaj na takową trzeba sobie zapracować świetnymi wynikami lub szczególnymi osiągnięciami. A tymczasem… Według naszych źródeł wystarczyło pięć miesięcy, aby doszło do 11 kolizji z udziałem m.in. prezydenta, premiera czy tez marszałka Sejmu. Rządowe samochody często są uszkodzone, naprawy też kosztują, a historia zatacza koło. Nieoficjalnie wśród nagrodzonych znaleźli się funkcjonariusze uczestniczący w kolizjach.

W marcu b.r. rządowy samochód miał stłuczkę z tramwajem w Gdańsku. W kwietniu kierowca, z którym jeździła Agata Kornhauser-Duda potrącił rowerzystkę. Kilka tygodni temu w Krakowie miało dojść do zdarzenia drogowego z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy. Incydent zdaniem niektórych został zatajony, a według rzecznika SOP uszkodzeń nie było – samochody jadące w kolumnie tylko dotknęły się zderzakami i bezproblemowo pojechały dalej.

Komentarze