Ktoś zapłacił 48 MILIONÓW za obraz z szympansami! Emocjonujące VIDEO z aukcji!

Niewiarygodne! To się musiało tak skończyć! Obraz anonimowego i sławnego Banksy’ego został wystawiony na aukcję. Licytujący nie mieli litości. Cena została wyśrubowana do granic możliwości! Padł rekord! 

 

 

 

 

 

 

„Devolved Parliament” to obraz znanego na całym świecie współczesnego artysty. Słynie on z kontrowersyjnych dzieł nurtu street-art, ale od czasu do czasu jego obrazy zdobywają prywatni kolekcjonerzy. Dotąd nie wiadomo, kim jest sławny BANKSY.

 

Obraz wystawiony na aukcji w słynnym Domu Aukcyjnym Sotheby’s  nosi tytuł „Devolved Parliament” i ukazuje brytyjską Izbę Gmin, w której zasiadają… szympansy. Kilka dni temu na aukcję przekazało je muzeum Bristol, chcąc w ten sposób podkreślić tzw. „Brexit day”. Banksy napisał na swoim profilu społecznościowym: „Namalowałem go 10 lat temu. (…) Teraz się śmiejecie, ale pewnego dnia nikt nie będzie przy władzy”. 

 

Specjaliści z Sotheby’s szacowali, że obraz sprzeda się maksymalnie za 2 miliony funtów. Jednak licytacja przeszła ich najśmielsze oczekiwania. W rezultacie zaciętej walki „Devolved Parliment” sprzedano za rekordową sumę 9,9 miliona funtów, co stanowi zawrotną kwotę niemal 48 milionów złotych. Nie wiadomo, kto został właścicielem obrazu. 

 

Zobacz video z aukcji:

 

 

Jak dotąd nie wiadomo, kim jest słynny Banksy, choć spekulacjom mediów nie ma końca.  Anonimowo tworzy murale, graffiti i inne dzieła z kategorii street-art na całym świecie. W ubiegłym roku wywołał nie lada skandal w artystycznym świecie. Po zlicytowaniu obraz „Dziewczynka z balonem”, dzięki zamontowanej w ramie niszczarce, został całkowicie zdewastowany. 

 

Źródła: Instagram, theSUN, CNN

Video i foto: Youtube.com

 

 

 

Komentarze