NOWA obietnica Dudy! Chodzi o nawet 400 zł miesięcznie.

Jest nowa obietnica Dudy. Chodzi o nawet 400 zł miesięcznie.

Jeszcze w czasie trwania wieczoru wyborczego Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, którą skierował do licznej grupy wyborców. To przyznanie dodatkowej emerytury strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej. W Polsce takich ludzi jest niemal 700 tys. Niektórzy z nich mogą liczyć nawet na 400 złotych dodatku miesięcznie.

– Czas jest, żeby rozwijająca się Polska pomyślała o jakimś świadczeniu emerytalnym dla tych, co lata przesłużyli w Ochotniczej Straży Pożarnej. Po cichu mi o tym mówią na dziesiątkach, setkach spotkań, które odbywam z rodakami w całej Polsce – mówił Andrzej Duda na swoim wieczorze wyborczym. Wyraził wdzięczność strażakom i zaznaczył, że „miliony złotych są przeznaczane na to, aby mogli realizować swoją ochotniczą służbę”.

Andrzej Duda wczoraj mówił, co w trakcie swoich pięciu lat rządów zrobił dla funkcjonariuszy służb mundurowych. Chodzi przede wszystkim o policję, żołnierzy oraz właśnie strażaków. Prezydent zapowiedział, że chce dla tych grup zrobić jeszcze więcej. Mówił o milionowych inwestycjach a także zakupie nowych wozów strażackich.

Słowa Dudy zostały skomentowane. Jednak nie zachęcają one do poparcia prezydenta. Przedstawiciele Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP po obietnicach prezydenta tym bardziej nie chcą go popierać.

– Niech się bierze do roboty, a nie tylko gada. Przecież w Sejmie od trzech lat znajduje się projekt ustawy w tej sprawie. PiS skierował go do konsultacji w trzech komisjach, czyli sejmowej zamrażarki – mówi Janusz Konieczny, wiceprezes zarządu głównego ZOSP.

Komentarze