Szykują nową ULGĘ PODATKOWĄ! Sprawdź, czy SKORZYSTASZ

ulga podatkowa

Jak donoszą krajowe media, rząd planuje wprowadzić nową ulgę podatkową. Będzie obowiązywać od 2021 roku. Czego dotyczy i kto będzie mógł z niej skorzystać?

 

Ministerstwo Rozwoju szykuje nową ulgę podatkową. Ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku. To nowa ulga mieszkaniowa w podatku dochodowym dla osób fizycznych. Będzie ona przeznaczona dla osób, które nie ukończyły 35. roku życia.

 

Ulgą będzie objęte kupno mieszkania na rynku pierwotnym, czyli od dewelopera. Skorzystają z niej również te rodziny i single, którzy zdecydują się na wybudowanie domu jednorodzinnego na swojej własnej działce. Jednak nie będą mogli z niej skorzystać ci, którzy kupią mieszkanie na rynku wtórnym.

 

Co ważne, do uzyskania ulgi wystarczy akt notarialny potwierdzający własność mieszkania, a w przypadku domu jednorodzinnego – jedynie pozwolenie na jego użytkowanie. Wiceminister rozwoju, Robert Nowicki, deklaruje, że osoby do 35. roku życia nie będą musiały przedstawiać żadnych faktur.

 

Ile będzie wynosić ulga? To zależy. Jej wysokość jest uzależniona od takich czynników jak m.in. liczebność rodziny, czyli im więcej dzieci, tym będzie wyższa, i wysokość kosztów w budownictwie.

 

Czym jest ulga mieszkaniowa? Ulga mieszkaniowa w PIT to część pakietu mieszkaniowego. Pracuje nad nią aktualnie ministerstwo rozwoju. W pierwszym tygodniu czerwca ulga ta trafiła na listę uzgodnień pomiędzy resortami.

 

Zobacz też:  Za TYLE żyje Polak! Na widok kwoty ZACZNIESZ SIĘ ŚMIAĆ do rozpuku

 

Źródło: money.pl

Źródło zdjęcia: pixabay

 

Komentarze