Nowy szczep wirusa sieje POSTRACH w Europie! Najgorsze dopiero przed nami?

Czy nowy szczep wirusa wymknął się spod kontroli? Czy najgorsze dopiero przed nami? Mamy się czego bać?

Sytuacja nie wygląda dobrze. Zachorowań przybywa, a dodatkowo pojawił się nowy szczep koronawirusa!

Zobacz także: Znana zawodniczka MMA DOSIADŁA banana! Ale fotka!

– To wymknęło się spod kontroli i musimy nad tym zapanować. Naprawdę martwię się o to, jak sobie poradzi krajowa służba zdrowia – powiedział minister zdrowia w Wielkiej Brytanii Matt Hancock.

Nowy szczep niedawno wykryli brytyjscy naukowcy. Może on szybciej się rozprzestrzeniać. Belgia i Holandia już wstrzymały loty do Anglii.

Niemcy zwołali na poniedziałek pilne spotkanie państw Unii Europejskiej. Zostanie na nim omówiona sprawa nowego szczepu wirusa.

Fot. Pixabay

Nowy wariant koronawirusa rozprzestrzenia się Wielkiej Brytanii. Od niedzieli w Londynie, większej części południowo-wschodniej Anglii, a także w całej Walii wprowadzono nowe zasady sanitarne. Poruszanie ograniczono do minimum i anulowano wyjazdy zagraniczne.

– Jest bardzo wiele pytań dotyczących tej nowej mutacji i czy nie ma jej jeszcze na kontynencie. Miejmy nadzieję, że we wtorek sytuacja będzie bardziej klarowna – powiedział belgijski premier Alexander De Croo.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje Europy do zaostrzenia kontroli z powodu pojawienia się nowej odmiany koronawirusa.

Zobacz także: Prezenterka Polsatu poszła NA CAŁOŚĆ! Już nie chodzi w ubraniu!

  • Fot. Pixabay
  • Źródło: polsatnews.pl

Komentarze