Ochojska ubolewa ; „MILCZMY O ROSJANACH, JEŚLI NIE MOŻEMY POWIEDZIEĆ NIC POZYTYWNEGO!”

Janina Ochojska ubolewa nad szerzącą się wrogością i nienawiścią w kierunku Rosjan. W obliczu wojny w Ukrainie europosłanka przekonuje, by milczeć  ‚jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach’.

Szokujące słowa

Janina Ochojska już od wielu miesięcy wypowiada szokujące słowa o polskich służbach. Mówi o rzekomych zbrodniach, jakich miały dokonać służby. Europosłanka porównała funkcjonariuszy do nazistów . W przemówieniach w Parlamencie Europejskim mówiła o ludobójstwie, jakie ma miejsce na polsko-białoruskiej granicy. Ochojska apelowała też, by odciąć Polsce unijne fundusze. Teraz z kolei jest oburzona wrogością, która się pojawia w internetowych komentarzach w stosunku do Rosjan. Janina Ochojska mówiła w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”:

Mnie bardzo bolą w internecie takie wpisy „nienawidzę Rosjan”. Pomyślmy, jak muszą się czuć ci Rosjanie, którzy siedzą w więzieniach, bo protestowali przeciwko wojnie i ci, którzy może nic nie robią- może powinni- ale milczących ludzi zawsze jest dużo. I w Polsce są milczący na różne tematy. I w Rosji też są tacy, którzy milczą.

Bez wrogości

Janina Ochojska zapewnia jednocześnie, że bardzo dobrze zna Rosję. Europosłance Koalicji Obywatelskiej zależy też, by wobec Rosji „nie budować w sobie wrogości”. W ten sposób mówiła w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej”:

We mnie budzi się bunt, ale ten bunt nie powinien przeradzać się w nienawiść, powinien przerodzić się w coś konstruktywnego. Jeśli nie potrafimy wyrazić czegoś pozytywnego o Rosjanach, to nie mówmy niczego. Mówmy o tym co robią ci, którzy są w Ukrainie, którzy wydają rozkazy. To są winni ludzie.

Źródło: rp.pl

Zdjęcie: Facebook/ Janka Ochojska

Komentarze