Odchudzanie: dzięki tym zasadom uda Ci się osiągnąć cel znacznie szybciej!

Dieta odchudzająca powinna być dobrze przemyślana, a przede wszystkim skonsultowana ze specjalistą. 

Wówczas mamy pewność, że będziemy zdrowo chudnąć bez ryzyka wystąpienia anemii czy podobnych schorzeń. Ponadto odpowiednio dobrany jadłospis i aktywność fizyczna dodatkowo przyspieszą ten proces. Dzięki temu unikniemy wyczerpującego głodzenia się i katowania ćwiczeniami. A gdy przyjdzie czas kryzysu to polecamy wprowadzić w życie kilka prostych zasad, które zupełnie odmienią Twoje samopoczucie oraz wzmocnią efekty. Reguły te dotyczą wyłącznie jedzenia, gdyż to właśnie ono sprawia nam najwięcej problemów podczas diety. Gdy tylko je wypróbujecie, to z pewnością odchudzanie stanie się dla Was przyjemnością. To naprawdę działa!

Najpierw przyjrzyj się swoim nawykom związanym z piciem kawy. Jeśli w ogóle nie ma jej w Twojej diecie, możesz przejść do następnego punktu. Natomiast kawa z mlekiem to bardzo kaloryczny napój, zwłaszcza, gdy dodasz do tego cukier, syropy i inne dodatki. Postaraj się nie słodzić takiej kawy i pić ją raczej rano do śniadania, gdy możesz spożyć więcej kalorii. Ale o tym za chwilę. 

To prawda, że na śniadanie powinno się zjeść duży, konkretny posiłek. Najłatwiej będzie Ci go spalić. Mogą to być jajka, owsianka z owocami, koktajle… Kolacja powinna być mała i delikatna. 

Postaraj się też tak planować jadłospis, aby jeden posiłek stanowiła zupa lub sałatka. Twój organizm potrzebuje porcji warzyw, ponadto takie dania są sycące, ale niskokaloryczne. 

Powinno się również zjeść obiad do godziny 13:00. Taki posiłek może zawierać nawet około 400 kalorii, lecz istotne jest jak najwcześniejsze jego zjedzenie. Wówczas mamy szansę zahamować rosnący apetyt na coś niezdrowego. 

Komentarze