OLGA TOKARCZUK wylądowała w Polsce. Takiego prezentu się nie spodziewała!

Olga Tokarczuk po odebraniu Literackiej Nagrody Nobla wylądowała już w Polsce. Na lotnisku czekała na nią wzruszająca niespodzianka.

Olga Tokarczuk, jest drugą Polką, która zdobyła Literacką Nagrodą Nobla. Po tym jak pisarce nagrodę wręczył król Szwecji, Karol XVI Gustaw, odbył się tradycyjny bankiet, na który miał miejsce w ratuszu. Mogli w nim uczestniczyć jedynie wybrani. Olga Tokarczuk miała zaszczyt siedzieć między szwedzkim monarchą, a księciem Danielem.

Podczas wizyty w Sztokholmie Tokarczuk spotkała się z minister kultury, demokracji i sportu, Amandą Lind. Po kilkudniowym pobycie w Szwecji, obfitującym w różne atrakcje, Olga Tokarczuk, dziś (13 grudnia) wróciła do Polski. Na Lotnisku Chopina w Warszawie została powitana jak bohaterka narodowa. 

Na lotnisku w Warszawie pisarkę powitano salutem wodnym, który przeznaczony jest dla uczczenia specjalnych okazji. Samolot, z polską noblistką na pokładzie, podczas lądowania przejechał pod wodnym łukiem.

„Ważna chwila. Nasza noblistka Olga Tokarczuk przed chwilą wylądowała w Warszawie. Na Lotnisku Chopina powitaliśmy ją uroczystym salutem wodnym, który jest przeznaczony do uczczenia specjalnych okazji” – możemy przeczytać na oficjalnym koncie Lotniska Chopina

Komentarze