Organizacja wesela: na czym można zaoszczędzić, a na co warto wydać więcej?

Ślub to jeden z najpiękniejszych i wzruszających momentów w naszym życiu. Gdy jesteśmy już po zaręczynach, to z jednej strony niecierpliwie czekamy na ten dzień, a z drugiej obawiamy się tego natłoku obowiązków przy organizacji… Ponadto każdego ogranicza jakiś budżet, musi zatem zaplanować uroczystość na miarę swoich możliwości. Jeśli opracujecie wspólnie dobry i miarodajny plan, to z pewnością zaoszczędzi to mnóstwo czasu i Waszych nerwów. Wcześniejsze wybranie najważniejszych rzeczy sprawi, że dopełnienie formalności zajmie mało czasu, a Wy będziecie mogli cieszyć się narzeczeństwem. W tym artykule podpowiemy, na czym można przyoszczędzić. Nie jest to jednak zamknięta lista. Wszystko zależy od Waszej wizji i kreatywności.

Zacznijmy zatem od rzeczy, które muszą być z najwyższej półki. Po pierwsze: Wasze stroje. Muszą być dopasowane, nie drapać, nie cisnąć i być jak najlepszej jakości. Spędzicie w tych ubraniach kilkanaście godzin, warto więc przygotować i zapewnić sobie komfort. Zainwestujcie też w miejsce, gdzie zostanie podane dobre jedzenie. Niejadalne potrawy z pewnością przepłoszą gości z lokalu jeszcze przed oczepinami, gdyż zabraknie im energii do tańca. W najgorszym przypadku ktoś się pochoruje. Zatroszczcie się o muzykę. Zespół lub DJ powinien reprezentować wysoki poziom oraz umiejętność rozbawienia towarzystwa. Pamiętajcie także o obrączkach. Będziecie je nosić przez całe życie, zatem dobrze przemyślcie swój wybór i wybierzcie takie, które Wam posłużą. Klasyczne modele łatwiej jest poszerzać, te bardzo wymyślne kosztują fortunę. Taką samą fortunę płaci się za naprawy i zmianę rozmiaru.

Naszym zdaniem nie warto wydawać fortuny na dekoracje. Mogą one utrudniać poruszanie się zarówno w kościele, jak i na sali weselnej. Stołu uginające się pod stosem kwiatów i innych dekoracji mogą np. utrudniać gościom dostęp do przystawek lub nawet zasłaniać osoby siedzące naprzeciwko. Zanim wynajmiecie limuzynę, która zawiezie Was do kościoła i do domu weselnego, to zastanówcie się, czy to jest warte swojej ceny. Być może ktoś z rodziny lub znajomych ma ciekawe auto i chętnie się zaangażuje? Może w wypożyczalni znajdziecie jakieś cudo na czterech kółkach w bardzo atrakcyjnej cenie?

Najważniejszą inwestycją tego dnia jest Wasze szczęście. Dlatego postarajcie się nie stresować, a raczej oczekiwać z radością na swój ślub. Wtedy choćby nawet nic nie wyszło, to z pewnością nie popsuje Wam humorów

Komentarze