Ostre słowa Hiszpanów o Robercie Lewandowskim! Przesadzili z krytyką?

Już jutro Biało-Czerwoni zmierzą się w meczu z Hiszpanami. To spotkanie będzie dla nas grą dosłownie o wszystko. Na dzień przed ważnym meczem hiszpański dziennik „Marca” atakuje Roberta Lewandowskiego.

Bezwzględna krytyka

Hiszpański dziennik Marca ostro atakuje lidera drużyny Paulo Sousy. Dziennikarze określają kapitana Polaków mianem ” czarnej dziury Lewandowskiego”. Podkreślają, że świetny na co dzień piłkarz Bayernu Monachium w wielkich turniejach wypada co najmniej słabo. Hiszpania zaznaczają, że polski snajper na mundialu w Rosji nie strzelił żadnego gola. Słabe wyniki osiągnął też podczas Euro 2012 i 2016. Wówczas zdobył tylko po jednej bramce. W tym samym czasie hiszpański zawodnik zdobył aż trzy gole we Francji.

Punktują Lewandowskiego

Hiszpański dziennik zaznacza, że Polacy spodziewają się podczas Euro 2020 jak najlepszej gry Roberta Lewandowskiego. Jednak z trudem taką odnajdują na murawie. Kapitan Polaków znacznie lepiej radzie sobie w klubie, w którym gra na co dzień, niż w polskiej reprezentacji. Hiszpanie zauważają, że Lewandowski zdobył 66 goli, ale uczynił to jedynie w meczach eliminacyjnych. W poważnych turniejach nie zdobywa bramek i gra znacznie poniżej swoich możliwości.

Facebook/Robert Lewandowski

Porównania do innych

Dziennik Marca porównuje Roberta Lewandowskiego do swojego piłkarza, Alvaro Moraty. Hiszpanie przekonują, że ma on znacznie lepsze osiągnięcia na murawie, niż kapitan polskiej drużyny. Dziennikarze wracają też do spotkania na murawie Polaków i Szpanów sprzed lat. 11 lat temu mecz Polska-Hiszpania zakończył się wynikiem 0:6. Była to klęska Biało-Czerwonych. Jednak może jutro losy polskich zawodników potoczą się dużo lepiej? Kibice bardzo na to liczą.

Źródło: Fakt

Zdjęcia: Facebook/Łączy nas piłka

Komentarze