Pacjent wpadł w szał! Przyłożył pielęgniarce nóż do gardła, a później…

Do szokującego zdarzenia doszło 4 listopada około godziny pierwszej w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ul. Mirowskiej w Częstochowie. Jeden z pacjentów po przywiezieniu na oddział wpadł w prawdziwy szał. Przyłożył pielęgniarce nóż do gardła, a także groził personelowi placówki.

Funkcjonariusze pogotowia przywieźli mężczyznę, u którego stwierdzono obecność środków odurzających. Zdecydowano, że pacjent zostanie przypięty pasami do łóżka, ponieważ zachowywał się bardzo niespokojnie. Pracownicy szpitala mieli słuszne obawy. Mężczyzna stwarzał zagrożenie. Nie wiadomo w jaki sposób mężczyźnie udało się wyzwolić z zabezpieczeń, ale gdy dopiął swego, zaczął biegać po całym budynku i wykrzykiwać groźby pod adresem personelu. Mężczyzna krzyczał, że zabije pracowników.

W pewnym momencie za cel obrał sobie jedną z pielęgniarek. Przystawił jej nóż do gardła i kontynuował pogróżki. Ostatecznie 27-latek nie spełnił żadnej ze swoich gróźb i oddalił się spokojnie ze szpitalnego SOR-u. Szybko został zlokalizowany przez policję. Częstochowianin został przewieziony do izby zatrzymań w Katowicach.

Za swoje zachowanie będzie odpowiadał sądownie. Wiele wskazuje na to, że usłyszy od prokuratora zarzut: znieważenia funkcjonariuszy publicznych, a także stosowania gróźb karalnych.

27-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję po tym, jak w izbie przyjęć szpitala w Częstochowie groził personelowi, a jednej z pielęgniarek przyłożył nóż do szyi – mówiła w rozmowie z dziennikarzami aspirant sztabowa Marta Kaczyńska z policji w Częstochowie.

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze