Paliwo po 3 złote? Konfederacja przedstawiła Pakiet Polskiego Kierowcy

Podczas wtorkowej konferencji w Sejmie poseł Konfederacji Jacek Wilk przedstawił tzw. Pakiet Polskiego Kierowcy. Projekt zakłada m.in. znaczącą obniżkę kosztów paliwa.

Wilk przekonywał, że kierowcy to jedna z najbardziej uciskanych podatkowo grup w Polsce. – Jej dochody w bardzo dużej części przekazywane są na rzecz Skarbu Państwa w stopniu nieuzasadnionym naszą sytuacją ekonomiczną – mówił.

Politycy Konfederacji stanowczo postulują obniżkę cen paliwa do poziomu 3 złotych za litr. – Jeżeli ktoś wątpi, że jest to możliwe, chciałem Państwu pokazać zdjęcie pewnego znanego polityka  – kontynuował Wilk, po czym zaprezentował fotografię… Jarosława Kaczyńskiego. Na przedstawionej ilustracji prezes Prawa i Sprawiedliwości sygnalizował konieczność obniżenia cen paliwa. Był to element kampanii wyborczej obecnego obozu władzy sprzed kilku lat. – Zgadzamy się z tym politykiem. W przeciwieństwie do niego dotrzymamy jednak słowa i rzeczywiście zmniejszymy ogromne opodatkowanie paliwa – dodał Wilk.

Przedstawiciel prawicowej formacji podkreślił, że koszt paliwa to mniej niż połowa jego ceny. Dlatego możliwa jest obniżka do 3 zł za litr, ale przy jednoczesnym zmniejszeniu podatku oraz akcyzy.

Ponadto poseł Jacek Wilk przedstawił kilka innych postulatów mających ułatwić życie kierowców. Zapowiedział m.in. wprowadzenie winiet zamiast bramek na autostradach, zmniejszenie opłat za wjazd do centrów miast, a także zniesienie podatku od kupna samochodu.

– Niczego nie wymyślamy. Konfederacja chce rozwiązań, które już funkcjonują i które sprawdziły się gdzieś na świecie – przekonywał Wilk.

Komentarze