Pancerny Marian DEMASKUJE prawdę na temat rządów PiS! Szokujące informacje!

Marian Banaś to postać bardzo kontrowersyjna w polskiej polityce. Od pewnego czasu istnieje konflikt między nim a PiS-em. Prezes Najwyższej Izby Kontroli ukazuje kolejne błędy i patologie w działaniu polskiego państwa.

 

W ostatnim czasie Marian Banaś zgodnie z prawem miał obowiązek przedstawić raport z działalności NIK za rok 2020. W trakcie posiedzenia sejmowej komisji do spraw kontroli państwowej zajął się krytykowaniem swoich zastępców, którym zarzucał wywieranie nacisków na osoby kontrolujące państwowe instytycje. W czasie posiedzenia komisji mówił wprost:

Mieliśmy przykład wywierania nacisku na zmiany ustaleń, które były podparte ewidentnymi dowodami. Ingerowanie w pracę kontrolerów jest rzeczą niedopuszczalną i karygodną

Ze wszystkich spraw najbardziej starano się wyciszyć organizację tzw. wyborów kopertowych, które miały zostać przeprowadzone w miejsce tradycyjnych z powodu szerzącej się w kraju pandemii.

Byście w życiu nie wygrali i byście byli w innym miejscu, a tak mnie potraktowaliście. A teraz robicie spektakl i cyrk polityczny – dodawał Marian Banaś

Należy przypomnieć, że sam Marian Banaś nie jest postacią o nieposzlakowanej opinii. Z końcem lipca prokuratura wystąpiła o uchylenie immunitetu prezesowi NIK. Głównym powodem takiego działania jest sprawa z nieujawnieniem prawdy w oświadczeniach majątkowych:

Jak wynika z ustaleń prokuratury, Marian Banaś zaniżył wartość posiadanych zasobów finansowych w każdym z 10 oświadczeń majątkowych skontrolowanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, które składał w okresie od listopada 2015 r. do sierpnia 2019 r. jako szef Służby Celnej, szef Krajowej Administracji Skarbowej, minister finansów i prezes Najwyższej Izby Kontroli.

 

 

Źródło: Fakt

Zdjęcie: Facebook

Komentarze