Paweł Wilczak walczy z ciężką chorobą. To…

chorobą

Paweł Wilczak od lat zmaga się z pewną chorobą. Niestety, jego stan może mieć tragiczne konsekwencje dla jego zdrowia. Aktor od dekad cierpi na…

Ta straszna choroba to…

Wilczakowi od lat doskwiera bezsenność…

„Cierpię od dekad. Nie przyzwyczaiłem się (…) Może trochę ją oswoiłem, choć są takie momenty, że mnie totalnie pokonuje. Czysto fizycznie. Człowiek nie ma siły, a muszę mieć. Bywa różnie, nawet nie chce mi się o tym gadać. Słyszałem tyle teorii, byłem w tylu miejscach, u tylu specjalistów, którzy obiecali pomoc” – aktor powiedział w rozmowie z magazynem „Viva!”.

Czy ma na nią jakiś sposób?

Tak. To czytanie książek.

„Czytam kompulsywnie, co ma też dobre strony, bo nadrabiam zaległości i staram się być na bieżąco. Czasami czytam dwie lub trzy książki naraz: beletrystykę, dokument, rzeczy naukowe. W momencie czytania, przeżywania wszystko mi się układa, ale jak potem staram się przypomnieć sobie jakiś szczegół, myśl, to wracam do tych książek, żeby się upewnić”.

Skutki zdrowotne bezsenności

Z bezsennością nie ma żartów, ponieważ może ona do rozwoju wielu groźnych chorób, w tym cukrzycy, niektórych typów nowotworów i chorób psychicznych. Na dodatek, brak snu może spowodować obniżenie popędu seksualnego, zaburzenia pamięci i koncentracji, a także rozdrażnienie i nerwowość.

Pozostaje nam życzyć aktorowi, żeby znalazł wreszcie sposób na swoją bezsenność, zwłaszcza, że od lat daje mu ona w kość.

Źródło: Viva

Zdjęcie: YouTube

Komentarze