Pies pójdzie do fryzjera. Jego właściciel jeszcze nie może. Gdzie sprawiedliwość w pandemii ?

Salony fryzjerskie wciąż pozostają zamknięte. Czy po 25 kwietnia znów ruszą ? Tego jeszcze nie wiadomo. Ludzie nie mogą korzystać z usług fryzjerskich, ale ich czworonogi już tak. Fryzjerzy dla zwierząt wciąż działają. Ich obostrzenia nie objęły. Sąd w Niemczech orzekł, że psy mają prawo korzystać z usług fryzjerskich. Niestety ludzie już nie.

 

Pieskie życie

Wiele osób marzy o strzyżeniu czy farbowaniu włosów. Jednak przynajmniej do 25 kwietnia nie będzie można wykonać tych zabiegów fryzjerskich. Salony fryzjerskie, podobnie jak kosmetyczne, wciąż są zamknięte. Mimo współpracy przedstawicieli tych branż a Ministerstwem Rozwoju i stworzenia bezpiecznych zasad higienicznych, fryzjerzy nadal nie mogą pracować. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku fryzjerów dla zwierząt. Te salony normalnie pracują. Psy mogą być strzyżone. Nawet sąd za naszą zachodnią granica wydał wyrok odnośnie korzystania czworonogów z salonów piękności. Podczas lockdownu psy mają do tego prawo. Niestety ludzie już nie.

Więcej czytaj tutaj: Pies może iść do swojego fryzjera. Jego właściciel jeszcze nie. Absurd w pandemii ? – Dziecko i Figura

 

 

 

Komentarze