Piotr Zychowicz w OGNIU PYTAŃ! Historia II wojny światowej BEZ TAJEMNIC!

Piotr Zychowicz jest historykiem, który z powodzeniem prowadzi swój kanał na YouTube. Jego rozmowy cieszą się dużym zainteresowaniem internautów. Tym razem udzielił wywiadu Dariuszowi Lorantemu, który jest specjalistą ds. bezpieczeństwa i naczelnym portalu „Superpress”.

Historia wciąż żywa

Piotr Zychowicz jako jeden z historyków walczył z kłamliwym pojęciem, jakie funkcjonowało na Zachodzie, a mianowicie z określeniem „polskie obozy śmierci”. Sugerowało ono, że to Polacy odpowiadają na obozy koncentracyjne i oni są ich twórcami. To kłamliwe określenie niemal na stałe weszło do słownika związanego z II wojną światową. Dariusz Loranty, redaktor naczelny portalu „Superpress” pytał popularnego historyka, w jaki sposób walczył z całą machiną wymierzoną w Polskę.

Wschód czy Zachód?

Piotr Zychowicz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że pamięć o II wojnie światowej jest wciąż bardzo żywa wśród Polaków. Historyka nie dziwią zatem obawy, które dotyczą współpracy z Niemcami. Jednak mając do wyboru Wschód czy Zachód naturalnym wyborem staje się Zachód. Natomiast takie kraje jak Białoruś postawiły na Wschód i wyszły na tym fatalnie. Zdaniem Piotra Zychowicza w ostatnim 30-leciu w Polsce możemy zauważyć duży rozwój w zakresie infrastruktury, gospodarki, czy wymianę handlową z Niemcami. W tej sferze Polska znajduje się na czwartym miejscu, a Rosja na miejscu 14. Tylko sojusz z Zachodem może być gwarantem naszego bezpieczeństwa, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń.

Groźne sojusze

Piotr Zychowicz jest zdania, że sojusz Rosji i Niemiec może być groźny dla Polski. Jeśli te dwa duże państwa pójdą ramię w ramię to nasz kraj może przestać istnieć. Dlatego tak ważne jest, by być w sojuszu z jednym z tych państwa. Tu oczywiście Zychowicz ma na myśli sojusz z Niemcami. Zachód to piękno i modernizacja, a Wschód to zacofanie. Polecamy wysłuchanie rozmowy Dariusza Lorantego z Piotrem Zychowiczem.

Zdjęcie ; Facebook/ Piotr Zychowicz

 

Komentarze