PiS TRACI w najnowszym sondażu! „Ludzie mają DOŚĆ”

Najnowszy sondaż. PiS straci poparcie.

Największym poparciem wśród Polaków nadal cieszy się partia Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli wybory parlamentarne odbyłyby się dziś, PiS uzyskałby 44 proc. głosów badanych. Stratę do partii rządzącej odrabia Koalicja Obywatleska. Partia może liczyć na 24 proc. poparcia – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS.

Według badania CBOS-u Polacy nadal najchętniej popierają Prawo i Sprawiedliwość, które pozostaje niezmiennie liderem sondażu. Na obóz Zjednoczonej Prawicy chce głosować 44 proc. badanych. To oznacza spadek poparcia o 2 pkt. proc.

-Ludzie mają dość rządów PiS i to widać. Ten spadek to początek wielkich zmian w Polsce. PiS przegra kolejne wybory. Ludzie widzą, co oni robią – ocenia polityk PO.

Z kolei o 4 4 pkt. proc. wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą chciałoby zagłosować…

24 proc. badanych. Kolejne miejsce zajęła Lewica z wynikiem 7 proc. Tuż za nią znalazła się Konfederacja, która cieszy się poparciem 6 proc. respondentów.

Poniżej progu wyborczego znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce głosować 4 proc. ankietowanych. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza otrzymałaby subwencję z budżetu państwa, jednak w sejmie nie miałaby ani jednego reprezentanta.

W czerwcu nie odnotowano ogromnych zmian w poparciu partii politycznych. Widać natomiast, że PiS nie poszerza swojego grona poparcia i tylko utrzymuje poziom poparcia.

Sondaż CBOS został przeprowadzony na reprezentatywnej  próbie pełnoletnich mieszkańców Polski. Badanie przeprowadzono w dniach 15 do 25 czerwca 2020 roku na grupie 1378 osób (w tym: 65,3 proc. metodą CAPI, 20,8 proc. – CATI i 13,9 proc. – CAWI).

Komentarze